Названа нова дата запуску JWST

16 липня NASA опублікувала довгоочікувану заяву, присвячену космічному телескопу Джеймса Вебба (JWST). У ній було оголошено про перенесення дати запуску обсерваторії з 30 березня на 31 жовтня 2021 року. Як причина відстрочки названи наслідки пандемії коронавірусу COVID-19 та технічні проблеми, які виникли під час складання апарата. У заяві йдеться, що рішення було ухвалене після проведеної оцінки ризиків та часу, необхідного для завершення підготовки апарата до старту.

Складання телескопа James Webb. Джерело: NASA/Chris Gunn

Варто нагадати, що у звіті, опублікованому Рахунковою палатою США (The Government Accountability Office — GAO) ще до початку пандемії, було попередження про те, що NASA навряд чи зможе відправити телескоп у космос у заявлений термін. Контролери дійшли такого висновку, вивчивши порядок витрачання робочого часу та залишені резерви. Тоді представники аерокосмічної адміністрації та компанії Northrop Grumman, яка займається створенням обсерваторії, висловили впевненість, що намічений графік вдасться витримати. Але, як виявилось, експерти GAO мали рацію.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Це вже далеко не перше відстрочення старту в історії проєкту. Так, у червні 2018 року запуск був перенесений з травня 2020 на березень 2021 року. До цього, як плановані дати запуску називалися 2019 та 2018 роки. Численні зрушення та перенесення призвели до того, що загальний кошторис проєкту зріс до 9,8 млрд доларів.

Більшість проблем JWST викликані амбітністю проєкту. Фактично через неї конструктори змушені були застосувати ряд складних технічних рішень, які раніше ніколи не використовувалися у космосі. Телескоп буде оснащений 6,5-метровим дзеркалом, яке стане найбільшим із колись відправлених за межі атмосфери. Оскільки таке велике дзеркало не помістилося б під головний обтічник ракети Ariane 5, його довелося зробити розгортальним, як і сонцезахисний екран обсерваторії, який можна порівнянний за розміром із тенісним кортом.

На жаль, створення та інтеграція цих елементів виявились набагато складнішими завданнями, ніж передбачалося спочатку. Труднощі з’являлися в найнесподіваніші моменти. Наприклад, під час проведених у 2017 році акустичних випробувань, розхиталася частина кріпильних елементів сонцезахисного екрана, а у його мембранах були виявлені розриви. Ці проблеми стали однією з основних причин чергового перенесення запуску.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів