Навколоземний астероїд виявився відпрацьованим розгінним блоком

Аналіз орбіти навколоземного астероїда 2022 UQ1 показав, що він є штучним об’єктом. Напевно, це відпрацьований розгінний блок ракети Atlas V, який був використаний для запуску зонда Lucy.

Порівняння орбіт зонда Lucy та об’єкта 2022 UQ1. Джерело: wikipedia.org

Об’єкт 2022 UQ1 був виявлений 18 жовтня одним з автоматизованих телескопів системи ATLAS. Його класифікували як навколоземний астероїд сімейства Атонів. Діаметр тіла був оцінений у 10 м.

Однак досить швидко астрономи запідозрили, що 2022 UQ1 може мати штучне походження. На це вказало те, що 2022 UQ1 здійснив проліт Землі в той же день, що і зонд Lucy. Більш того, об’єкт знаходився на околицях нашої планети того ж дня, коли апарат вирушив у космос. Це говорить про те, що він являє собою розгінний блок Centaur, який був використаний для запуску Lucy та який набрав другу космічну швидкість. Отже, Центр малих планет виключив 2022 UQ1 зі списку астероїдів.

Це не перший випадок, коли небесне тіло, прийняте за навколоземний астероїд, насправді виявляється рукотворним об’єктом. Так свого часу було доведено, що об’єкт J002E3 є вірхнім ступенем ракети Saturn, що використовувався для запуску місії Apollo 14.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine