Наступною космічною метою Індії стане Сонце

Індія готова запустити в космос наступну дослідницьку місію. Апарат під назвою «Адітья-L1» має стартувати вже 2 вересня. Він спостерігатиме за Сонцем із великої відстані й вивчатиме фактори, які впливають на погоду на нашій зорі.

Сонце стане наступною ціллю індійських космічних досліджень
Сонце стане наступною метою індійських космічних досліджень. Джерело: phys.org

«Адітья-L1» готовий досліджувати Сонце

Індія не припиняє усіх дивувати після того, як стала четвертою державою у світі, яка змогла здійснити м’яку посадку на Місяць. Поки всі милуються світлинами того, як поверхнею нашого супутника їздить ровер «Праг’ян», країна вже готова до нової мети у космосі.

Цього разу нею має стати Сонце. Індійська космічна агенція ISRO вже повідомила, що 2 вересня має відбутися старт апарата «Адітья-L1». Він стане першою індійською обсерваторією, яка вивчатиме наше світило, перебуваючи при цьому на відстані 1,5 млн км від Землі.

«Адітья» в перекладі з мови хінді означає «Сонце». Апарат несе на собі як корисне навантаження сім різних приладів. За їхньою допомогою зонд зможе вивчати зовнішні шари нашого світила — його фотосферу та хромосферу.

Найбільше вчених цікавить, як змінюється активність на Сонці та які фактори цьому сприяють. Адже не секрет, що саме наше світило і «вітер», що насправді являє собою потік частинок від нього, є причиною потужних магнітних штормів на Землі.

Перспективи індійської космічної програми

Якщо старт і розгортання «Адітья-L1» відбудуться за планом, це стане черговою перемогою індійської космічної програми. Фахівці зазначають, що у порівнянні з NASA та ESA вона надзвичайно дешева. Уряд країни робить ставку на копіювання технологій, винайдених кимось іншим, та відносно дешеву працю інженерів.

Водночас відтоді, як у 2008 році Індія вперше вивела космічний апарат на орбіту Місяця, фінансування її космічної програми зросло в рази. 2014 року вона стала першою азійською країною, яка змогла вивести зонд на орбіту Марса.

Проєктом «Адітья-L1» індійські плани щодо освоєння космосу не обмежуються. 2025 року до Місяця має стартувати нова наукова місія, яку країна готує разом з Японією. А ще за два роки апарат, збудований ISRO, має вийти на орбіту Венери.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Невдале дослідження виявило дивну особливість Чумацього Шляху
Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски