Індія готова запустити в космос наступну дослідницьку місію. Апарат під назвою «Адітья-L1» має стартувати вже 2 вересня. Він спостерігатиме за Сонцем із великої відстані й вивчатиме фактори, які впливають на погоду на нашій зорі.

«Адітья-L1» готовий досліджувати Сонце
Індія не припиняє усіх дивувати після того, як стала четвертою державою у світі, яка змогла здійснити м’яку посадку на Місяць. Поки всі милуються світлинами того, як поверхнею нашого супутника їздить ровер «Праг’ян», країна вже готова до нової мети у космосі.
Цього разу нею має стати Сонце. Індійська космічна агенція ISRO вже повідомила, що 2 вересня має відбутися старт апарата «Адітья-L1». Він стане першою індійською обсерваторією, яка вивчатиме наше світило, перебуваючи при цьому на відстані 1,5 млн км від Землі.
«Адітья» в перекладі з мови хінді означає «Сонце». Апарат несе на собі як корисне навантаження сім різних приладів. За їхньою допомогою зонд зможе вивчати зовнішні шари нашого світила — його фотосферу та хромосферу.
Найбільше вчених цікавить, як змінюється активність на Сонці та які фактори цьому сприяють. Адже не секрет, що саме наше світило і «вітер», що насправді являє собою потік частинок від нього, є причиною потужних магнітних штормів на Землі.
Перспективи індійської космічної програми
Якщо старт і розгортання «Адітья-L1» відбудуться за планом, це стане черговою перемогою індійської космічної програми. Фахівці зазначають, що у порівнянні з NASA та ESA вона надзвичайно дешева. Уряд країни робить ставку на копіювання технологій, винайдених кимось іншим, та відносно дешеву працю інженерів.
Водночас відтоді, як у 2008 році Індія вперше вивела космічний апарат на орбіту Місяця, фінансування її космічної програми зросло в рази. 2014 року вона стала першою азійською країною, яка змогла вивести зонд на орбіту Марса.
Проєктом «Адітья-L1» індійські плани щодо освоєння космосу не обмежуються. 2025 року до Місяця має стартувати нова наукова місія, яку країна готує разом з Японією. А ще за два роки апарат, збудований ISRO, має вийти на орбіту Венери.
За матеріалами phys.org.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine