NASA зібрала ступінь SLS для місії Artemis II

Фахівці збирального центру Michoud успішно завершили монтаж основних сегментів першого ступеня ракети SLS, яка буде залучена в місії Artemis II. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті NASA.

Збирання першого ступеня SLS, призначеного для місії Artemis II. Джерело: NASA/Michael DeMocker

Перший ступінь ракети SLS має 65 метрів у висоту та 8,4 метра в діаметрі. Він оснащений чотирма модифікованими двигунами RS-25, які раніше встановлювалися на кораблях багаторазового використання Space Shuttle. Вони використовують рідкий водень як пальне і рідкий кисень як окислювач.

Під час проведення робіт, фахівці центру Michoud приєднали рухову секцію до іншої частини ракетного ступеня. Вона є одним із найскладніших сегментів усієї SLS. Рухова секція складається з кілометрів проводів і сотень датчиків. У ній розміщуються силові агрегати та всі життєво важливі системи, що відповідають за управління й подачу палива.

Найближчим часом фахівці розпочнуть встановлення на перший ступінь SLS чотирьох двигунів RS-25. Після завершення цієї операції він пройде низку тестів.

Наразі запуск місії Artemis II запланований на листопад 2024 року. У її межах три американських і один канадський астронавт, облетять Місяць за траєкторією вільного повернення, після чого повернуться на Землю.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine