NASA записала святкові звуки космосу: відео

NASA випустила святкову озвучку із зображення величезної зорі RS Корми (RS Puppis). На основі знімка, зробленого космічним телескопом Hubble, цей звук дає змогу сприймати на слух зображення гігантської зорі. Звуки починаються із зовнішніх країв і рухаються до центру, причому точки світла у верхній частині зображення призначаються для вищих нот, а точки біля низу — для нижчих.

RS Корми
Це зображення космічного телескопа NASA Hubble нагадує святковий вінок із блискучих вогнів. Яскрава зоря південної півкулі RS Корми у центрі знімка загорнута у павутинний кокон світловідбивного пилу, освітленого блискучою зорею. Суперзірка в 10 разів масивніша за наше Сонце. Фото: NASA

У 2013 році космічний телескоп Hubble зробив зображення RS Корми, на основі якого базується ультразвук. Окрім вивчення пульсації світила, астрономів також цікавило те, як світло відбивається через пил навколо зорі, що називається легким відлунням.

Важливість змінних цефеїд для астрономії

RS Корми є прикладом типу зір, які називаються змінними цефеїдами, що було важливим для розвитку астрономії. Яскравість цих світил пульсує з часом. RS Корми світлішає впродовж шеститижневого циклу. Важливо те, що астрономка-новаторка Генрієтта Свон Лівітт виявила в 1908 році, що ці типи світності зір пов’язані з періодом їхньої пульсації. Це означає, що, спостерігаючи за тривалістю імпульсу змінної зорі цефеїди, астрономи можуть передбачити її яскравість.

Змінну яскравість потім можна порівняти з іншими зорями та використовувати цю інформацію, щоб точно визначити відстань до них. Відкриття властивостей цих світил дозволило астрономам уперше точно виміряти відстані до інших галактик.

«Спостерігаючи за коливаннями світла в RS Корми, а також записуючи слабкі відблиски світлових імпульсів, що рухаються через туманність, астрономи можуть виміряти ці світлові відлуння та визначити дуже точну відстань. Вона становить 6500 світлових років із похибкою всього 1%», — пояснює команда Hubble.

Раніше ми повідомляли про те, як астрономи дослідили внутрішньокластерне світло у зоряних скупченнях.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine