NASA занепокоєна прагненням Китаю захопити Місяць

Колишній астронавт та адміністратор NASA Білл Нельсон занепокоєний тим фактом, що Китай може дістатися до Місяця раніше за космічну агенцію. Нельсон вважає, що Піднебесна прагне не просто висадитись там, а навіть претендуватиме на частину поверхні як на свою територію. Саме тому NASA докладе усіх зусиль, щоб висадити своїх астронавтів на Місяці раніше за Китай.

Адміністратор NASA Білл Нельсон
Адміністратор NASA Білл Нельсон занепокоєний прогресом Китаю в космосі

«Ми беремо участь у нових космічних перегонах. Тому нам краще стежити за Китаєм, щоб вони не потрапили до Місяця, прикриваючись науковими дослідженнями», — сказав Нельсон у новому вибуховому інтерв’ю Politico.

Військова база чи блеф

Якщо нічого не завадить, NASA зможе висадити своїх астронавтів на поверхню Місяця вперше за понад пів століття уже в 2025 році в межах місії Artemis III. Космічні амбіції Китаю — не вигадка: минулого року Піднебесна добудувала свою космічну станцію «Тяньгун», а також висадила колісний ровер на Місяці. Цей швидкий прогрес явно налякав американських чиновників. Але насправді поки мало доказів того, що країна дійсно планує захопити місячну територію.

Крім того, підтримувати постійну присутність на Місяці не тільки астрономічно дорого. Також незрозуміло, чи будуть знайдені ресурси досить цінними, щоб забезпечити бодай щось, окрім політичних хвастощів. Проте побоювання Нельсона не зовсім безпідставні. Китай дійсно вкладає безпрецедентні ресурси у висадку астронавтів на Місяць і навіть Марс.

«Цілком можливо, що Китай може нас наздогнати й перевершити. Прогрес, якого вони досягли, був справді приголомшливим — надзвичайно швидким», — заявила генерал Космічних сил Ніна Арманьо виданню Reuters.

Міноборони США вважають, що захоплення території Місяця може мати серйозні наслідки, якщо на його поверхні утворять космічний військовий форпост. «Якщо вони створять там інфраструктуру, то потенційно можуть порушити зв’язок», — сказав Politico полковник ВПС у відставці та колишній командир Міжнародної космічної станції Террі Віртс.

Космос — не поле для боротьби

Але не всі згодні з тим, що Китай має лихі наміри, як тільки досягне поверхні Місяця. У відповідь на коментарі речник посольства Китаю у Вашингтоні заявив Politico, що його країна рішуче відкидає такі зауваження і їхні коментарі були сказані безвідповідально, щоб спотворити нормальні та законні зусилля Китаю щодо дослідження космосу.

«Космос — це не поле для боротьби. Дослідження та використання космічного простору в мирних цілях є спільною справою людства і має приносити користь усім», — додав речник.

Раніше схожі події були відтворені у серіалі «Заради всього людства».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine