NASA використає реголіт для побудови житла на Місяці

Мілкодисперсний матеріал місячної поверхні, відомий як реголіт, за структурою дуже схожий на тальк. Цей матеріал, що складається з подрібненої вулканічної породи, може становити загрозу для здоров’я астронавтів і їхнього обладнання, проте має великий потенціал для використання. Реголіт може слугувати будівельним матеріалом для доріг, посадкових майданчиків і укриттів для майбутніх колоній на Місяці. Науковці активно досліджують його можливість застосування у різних галузях.

Поверхня Місяця
Поверхня Місяця вкрита реголітом, який можна використовувати для будівництва. Фото: NASA

У 1969 році Армстронг і Олдрін стали першими людьми, що ступили на Місяць. Їхні сліди залишилися недоторканими протягом 55 років завдяки відсутності погодних умов та дрібнодисперсному реголіту. Ці сліди, ймовірно, залишаться на Місяці й надалі, коли людство заселить його.

Але побудова форпосту на поверхні Місяця доволі витратне завдання, особливо якщо будівельні матеріали доставляти із Землі на відстань третини мільйона кілометрів. Тому для здешевлення процесу будівництва майбутніх місячних баз команди інженерів та науковців вивчають, які матеріали можна отримати на місці.

Саме з цією метою так багато уваги приділяється дрібному реголіту. Мінералог Стівен Якобсен із Північно-Західного університету отримав фінансування від Центру космічних польотів NASA ім. Маршалла, щоб вивчити, чи можна реголіт використати як будівельний матеріал. Крім того, NASA співпрацює з фірмою ICON Technology, щоб дослідити технології будівництва з використанням ресурсів, знайдених на Місяці.

3D-друк може відіграти певну роль у підході до будівництва житла на Місяці. Він вже використовується ICON та іншими компаніями для спорудження будинків на Землі. Застосування 3D-технологій на Місяці з використанням місячної сировини може бути одним із рішень.

Одним із перших пріоритетів було б створення відповідного постійного посадкового майданчика на Місяці. Без цього щоразу, коли прибуває посадковий модуль, дрібний реголіт буде підійматися і порушуватися, що цілком може завдати шкоди іншому обладнанню, що розташоване поблизу. Частинки можуть бути гострими, тому вони досить абразивні для обладнання.

Вид зблизька сліду черевика астронавта Базза Олдріна на місячному реголіті, сфотографованого 70-мм камерою на поверхні Місяця під час місії Apollo 11
Вид зблизька сліду черевика астронавта Базза Олдріна на місячному реголіті, сфотографованого 70-мм камерою на поверхні Місяця під час місії Apollo 11. Зображення: NASA

Ще одна проблема полягає у тому, що зразки місячного реголіту можуть значно відрізнятися залежно від місця, де вони були зібрані. Тому задача Якобсена — з’ясувати будівельний потенціал цього матеріалу.

Раніше ми повідомляли про те, який матеріал найкраще захищатиме від радіації на Марсі.

За матеріалами universetoday.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine