ESA накопичує реголіт для будівництва рівного місячного майданчика

Європейська космічна агенція створює унікальний полігон для випробовування місячних посадкових апаратів.  Вчені прагнуть створити випробувальний центр, що буде максимально відтворювати умови поверхні природного супутника Землі.

Місячний реголіт
Місячний реголіт. Джерело: sites.wustl.edu

Створення випробувальних космічних полігонів 

Випробування міжпланетних посадкових апаратів означає поміщення їх в умови, максимально наближені до місця призначення. Ровери, які працюють на червоній планеті, часто випробовують у «Марсіанському дворі» в Лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії. Тепер ESA прагне побудувати подібний випробувальний стенд для Місяця. Вони видобувають матеріал у Гренландії, відомий як анортозит, щоб створити найбільший космічний випробувальний полігон.

У межах цього дивовижного проєкту Європейське космічне агентство уклало договір із компанією Lumina Sustainable Materials, для надання зразків гірських порід, подібних до матеріалів, знайдених на Місяці. Міжнародна команда ESA має у своєму розпорядженні об’єкти, які є частиною підготовки агентства до довготривалих польотів людей і роботів.

«Реголіт» з Гренландії

Дослідження поверхні Місяця пов’язане з багатьма проблемами. Однією з них є те, що дрібнодисперсний порошкоподібний характер місячної поверхні ускладнює пересування, а також засмічує рухомі частини посадкових апаратів. У німецькому аерокосмічному центрі LUNA планується розробити випробувальний стенд для відтворення дрібнодисперсного пилу, що покриває поверхню супутника Землі.

Команда планує розробити майданчик площею 700 квадратних метрів, який відтворюватиме поверхню місячних «морів». Другий менший майданчик імітуватиме місячне нагір’я. Для цього знадобиться близько 20 тонн анортозиту — магматичної породи світлого кольору. Також було розроблено унікальну технологію видобутку матеріалу, яка не передбачає жодних хімічних процесів, що дозволяє безпечно повертати відходи в навколишнє середовище, підтримуючи стратегію сталого розвитку  ESA.

Науковці мали змогу на власні очі побачити, як видобувається та переробляється анартозит. Це дає цінне розуміння того, як поводитися з великими обсягами пилового матеріалу. Спираючись на власний досвід команди Lumina, дослідницькі групи дізналися, як найкраще контролювати запилений випробувальний майданчик. Випробувальні центри для дослідження місячної поверхні мають запрацювати протягом 2024 року, але точна дата ще не визначена.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine