Ровери змагалися у збиранні даних на імітованій місячній поверхні

Європейська космічна агенція (ESA) влаштувала змагання зі збору даних роверами на імітованій місячній поверхні. Таким чином інженери намагаються визначити найкраще технічне рішення, яке буде втілене в апараті, що полетить на супутник Землі.

Ровери проходять випробування.
Ровери проходять випробування. Джерело: www.universetoday.com

У змаганнях визначили п’ять фіналістів

Інженери ESA застосовують нестандартний підхід до пошуку нових ідей. Нещодавно вони влаштували турнір між роверами на поверхні, що нагадує місячну. У змаганні взяло участь 13 команд з усіх куточків континенту. Була також команда з Канади.

Турнір відбувся у великій залі Інноваційного центру Еразма в Нідерландах. Тут відтворили ділянку «позаземної» поверхні, якою мали пересуватися апарати. По піщаному ґрунту, що нагадував реголіт, було щедро розкидане каміння. Усе це досить слабо освітлювалося, щоб імітувати умови поблизу північного полюса Місяця.

Ровери учасників мали не лише зорієнтуватися в ситуації та їздити поверхнею, оминаючи перешкоди. Треба було зібрати якнайбільше даних про матеріали, які б могли стати в пригоді у спорудженні місячної бази. П’ять команд, апарати яких найкраще впоралися з цим завданням, були визнані переможцями цього етапу. Вони отримали по 75 тис. євро.

Які технології запропонували учасники?

Підхід до створення місяцеходу, який би вправно впорався зі збиранням даних про ресурси в таких складних умовах, може сильно варіюватися. На цьому етапі змагань більшість інформації отримували методом спектроскопії або візуального аналізу. Учасники випробували різні способи пересування своїх роверів. Зокрема, застосовувалися конструкції із застосуванням коліс та опорних гвинтів. Останні, щоправда, не мали б сенсу в умовах поверхні земного супутника.

Інженери ESA продовжують вивчати дані, отримані на цьому етапі змагань. П’ятеро переможців проходять до наступної стадії. Її проведення очікується у вересні цього року. Планується, що за проєктом головного переможця буде створений ровер, який наприкінці цього десятиліття доправлять на поверхню Місяця.

За матеріалами www.universetoday.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine