NASA відкладає подачу заявок на нові міжпланетні місії

NASA офіційно оголосила, що подача заявок на проєкт автоматичної міжпланетної місії буде відкладена принаймні до 2026 року. Причиною цього стало недостатнє фінансування з боку уряду. Перелік проєктів, запропонованих для реалізації, також може бути переглянутий.

Енцелад може стати однією з наступних цілей NASA
Енцелад може стати однією з наступних цілей NASA. Джерело: spacenews.com

NASA відкладає місії у дальньому космосі

Представники NASA офіційно повідомили, що подача заявок на проєкт нової міжпланетної місії у межах програми New Frontiers буде відкладена принаймні до 2026 року. Раніше конкурс планували провести вже цієї осені.

Програма New Frontiers — це основний інструмент, за допомогою якого NASA обирає найбільш перспективні проєкти з дослідження далеких тіл Сонячної системи. Саме у межах цієї програми вже були запущені: дослідник Плутона New Horizons, місія Juno, яка вивчає Юпітер, і OSIRIS-REx, капсула якого зі зразками астероїдного ґрунту саме має повернутися на Землю.

Четверта місія цієї програми під назвою Dragonfly має досліджувати супутник Сатурна Титан. Будівництво апарата триває прямо зараз, а його запуск призначений на 2027 рік. Нинішній конкурс мав стати п’ятим у програмі.

Причини затримки

Ще цієї зими NASA мала тверді наміри продовжувати програму New Frontiers. У січні вони навіть спробували отримати від наукової спільноти додатковий фідбек щодо того, яку місію вони хочуть бачити у майбутньому.

Проте в міру того, як наближалося літо, впевненість NASA у швидкій реалізації наступного етапу New Frontiers згасала. Причиною цього стали проблеми з бюджетним фінансуванням. Стало відомо, що 2024 року бюджет агенції лишиться таким самим, як і цьогоріч, а 2025-го зросте лише на 1 відсоток.

Це явно не давало б NASA змоги отримати 27,2 мільярда доларів на реалізацію наукових програм, які вони хотіли мати у 2024 році. Тож розмови про те, що New Frontiers відкладуть, точилися все літо.

Чи переглянуть перелік місій

Очікувалося, що конкурс триватиме п’ять місяців, до квітня 2024 -го. Потім до кінця року NASA обрала б переможців і виділила б їм гроші на проведення першої фази експериментів, які б завершилися на початку 2026-го. А сам запуск відбувся б між 2031-м та 2034-м.

Тепер ці плани доведеться переглянути. І, можливо, не тільки їх. Адже теми, за якими учасникам конкурсу пропонувалося готувати проєкти, базуються на баченні американських науковців, сформульованому ще 2011 року. Це були повернення зразків з поверхні комети, місія до вулканічного супутника Юпітера Іо, дослідження геофізики Місяця, місія з повернення зразків до басейну Південний полюс — Ейткен, місія для визначення потенційної придатності для життя крижаного супутника Сатурна Енцелада і зондування атмосфери Сатурна.

Наступний огляд, опублікований 2022 року, нічого не змінив у планах на цю місію. Однак він додав ще кілька цілей, які мали б бути реалізовані під час наступних конкурсів: місія орбітального апарата і посадкового модуля до малого тіла-кентавра в зовнішній частині Сонячної системи, місія повернення зразків з Церери, місія багаторазового обльоту супутника Сатурна Енцелада, орбітального апарата до супутника Сатурна Титана і дослідження Венери.

Очікується, що тепер вченим запропонують обрати з цих двох списків ті місії, які їм найбільш цікаві, й у 2026 році на конкурс проєкти будуть подавати саме за ними.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» із прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються