Бюджетна криза поставила під загрозу нову місію NASA

Через бюджетні проблеми NASA може щонайменше на кілька років відкласти реалізацію наступної місії за програмою New Frontiers. Про це 27 липня повідомив представник організації.

Що таке програма New Frontiers

Програма New Frontiers з’явилася на світ на початку XXI століття. У її межах NASA фінансує місії «середнього» цінового діапазону, призначені для дослідження найменш вивчених районів Сонячної системи.

Загалом, за час існування New Frontiers, було запущено три міжпланетні апарати — New Horizons, Juno та OSIRIS-Rex. Четвертою місією стане октокоптер Dragonfly, який планують відправити до Титана 2027 року.

П’ятий відбір проєктів за програмою New Frontiers мав розпочатися 2021 року. Потім, через наслідки пандемії COVID-19 і зсув дати запуску Dragonfly, він був перенесений на 2023 рік. Однак, з великою часткою ймовірності, відбір не відбудеться і цього року.

Бюджетна криза NASA

Проблеми New Frontiers пов’язані з домовленістю, досягнутою в травні 2023 року між Конгресом і Білим домом, щодо підвищення стелі держборгу в обмін на обмеження видатків необоронної сфери (до якої, зокрема, належить NASA) порівняно з рівнем 2023 року. Через це всі наявні законопроєкти про бюджет NASA на наступний рік передбачають істотне урізання витрат на планетарні дослідження.

У цій ситуації організація схиляється до того, щоб витратити гроші, що залишилися, на вже запущені або ті, що перебувають на стадії будівництва космічні апарати, а не на фінансування розробки нових місій. Усе це означає, що наступний відбір за програмою New Frontiers буде знову відкладено. За оцінками експертів, NASA зможе повернутися до програми не раніше 2026 року. Якщо врахувати час, необхідний для проведення конкурсу, порівняння проєктів і остаточний вибір переможця, запуск наступної місії New Frontiers може відбутися не раніше середини 2030-х.

Нагадаємо, що в п’ятому відборі за програмою New Frontiers мали брати участь проєкти, що входили до однієї з таких категорій:

  • доставлення на Землю зразків кометної речовини;
  • вивчення Іо;
  • створення мережі геофізичних станцій на Місяці;
  • доставлення зразка речовини з території ударного басейну Південний полюс — Айткен;
  • оцінка потенційної населеності Енцелада;
  • зонд для вивчення атмосфери Сатурна.

Не виключено, що до того моменту, коли NASA зможе відновити реалізацію New Frontiers, організація додасть якісь нові категорії проєктів для участі у відборі.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine