NASA уклала з Firefly Aerospace контракт на доставлення вантажів на Місяць

NASA уклала з компанією Firefly Aerospace контракт на суму 112 млн доларів. Він передбачає посадку апарата з корисним навантаженням на зворотному боці Місяця.

Firefly Aerospace
Firefly Aerospace. Джерело: Firefly Aerospace

Контракт на відправлення вантажів на Місяць

У вівторок, 14 березня, стало відомо, що NASA уклала з компанією Firefly Aerospace контракт, який передбачає доставлення на Місяць вантажів, необхідних для здійснення програми Artemis, результатом якої має стати створення на нашому супутнику постійної бази.

Сума контракту складає 112 млн доларів. Він передбачає посадку в 2026 році безпілотного апарата на зворотному боці Місяця. За словами представників агенції, його розробка здійснювалася за активної участі фахівців Європейського космічного агентства.

Контракт є складовою ініціативи Commercial Lunar Payload Services (CLPS), у межах якої NASA заохочує приватні компанії будувати місячні модулі та відправляти за їхньою допомогою різне допоміжне обладнання, необхідне для нормального розгортування програми Artemis.

Минулої осені подібний контракт на суму 73 млн доларів отримала компанія-розробник програмного забезпечення для посадкових апаратів Draper. Ці модулі мають здійснити першу посадку на зворотному боці Місяця вже 2025 року.

Firefly Aerospace

Що ж до самої Firefly Aerospace, то вона має довгий та складний шлях до космічних успіхів. Заснована майже десять років тому, в 2017-му, вона опинилася на межі банкрутства. Але тоді компанію врятував український бізнесмен Максим Поляков.

У 2021 році NASA виділила компанії Firefly Сідар-Парк, штат Техас, 93,3 млн доларів США для відправлення комплексу з 10 наукових досліджень і технологічних демонстрацій на Місяць у 2023 році.

Оновлена компанія почала швидко розвиватися і в жовтні 2022-го здійснила перший повністю успішний пуск своєї ракети Alpha. Після цього про співпрацю з нею оголосили американські військові та Northrop Grumman.

За матеріалами www.reuters.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine