NASA тимчасово припинила спроби розгорнути сонячну батарею зонда Lucy

Фахівці NASA припинили спроби розгорнути сонячну батарею зонда Lucy. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому у блозі місії.

Сонячна батарея зонда Lucy у розгорнутому стані. Джерело: Lockheed Martin

Апарат Lucy отримує енергію від двох круглих сонячних батарей діаметром 7,3 метра із сумарною площею поверхні понад 80 м². Під час запуску вони перебували у складеному стані, їхнє розгортання почалося після виходу зонда в космос і здійснювалося за принципом віяла.

На жаль, одна із сонячних батарей апарата не змогла повністю розкритися. Це сталося через втрату натягу в тросі, що використовувався для її розгортання. Після аналізу ситуації, фахівці місії прийняли рішення спробувати розгорнути сегмент, який не розкрився.

Перша серія операцій із розкриття батареї здійснювалася у травні – червні 2022 року. Вона завершилася частковим успіхом. Інженерам вдалося довести рівень розкриття фотогальванічної панелі до 98% та збільшити її загальну структурну стійкість.

Наступні спроби розгорнути батарею були зроблені після того, як у жовтні 2022 року Luсy виконав успішний проліт Землі. Цього разу інженери досягли мінімального прогресу. Фахівці місії пов’язують це з тим, що Lucy віддалився від Сонця, у той час, як найбільший успіх був досягнутий, коли корпус апарата був нагрітий до більшої температури. Виходячи з цього, керівництво місії прийняло рішення, принаймні на якийсь час, залишити спроби розкрити батарею. Вони можуть бути продовжені у грудні 2024 року, коли зонд знову зблизиться із Землею.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine