NASA повідомила про значний прогрес у розгортанні сонячної батареї Lucy

В наслідок декількох операцій фахівцям NASA вдалося майже повністю розгорнути сонячну батарею зонда Lucy, яку заклинило. Команда місії все більше впевнена, що їм вдасться вирішити поставлене завдання та стабілізувати апарат.

Проблеми місії Lucy

Апарат Lucy отримує енергію від двох круглих сонячних панелей діаметром 7,3м із сумарною площею поверхні понад 80 м². Під час запуску вони перебували у складеному стані, їхнє розгортання почалося після виходу зонда у космос і здійснювалося за принципом віяла.

Випробування сонячних батарей зонда Lucy. Джерело: Lockheed Martin

На жаль, під час розкриття одна з панелей не змогла замкнутися. Під час подальшого розслідування інженери NASA визначили, що вона розгорнулася лише на 345°. Причиною збою стала втрата натягу в одному із тросів механізму розкриття панелі. За оцінками інженерів, від 50 до 100 см троса залишилися ненатягнутими.

Навіть з урахуванням неповного розкриття, сонячні батареї Lucy виробляють понад 90% запланованого рівня енергії, чого достатньо для виконання всіх цілей місії. Основні побоювання інженерів пов’язані з тим, що незамкнена панель може вплинути на структурну стійкість зонда під час майбутніх маневрів з використанням основного двигуна. Тому вони розробили план повного розкриття проблемного сегмента з використанням моторів, які використовуються для натягу тросів.

Розкриття сонячної батареї Lucy

Згідно з недавно опублікованим записом у блозі місії, операція з розкриття сонячної батареї Lucy тривала з 6 травня по 16 червня. Аналіз телеметрії показав, що її розгортання вдалося довести до показника 353° — 357°. Крім того, зараз масив сонячної батареї піддається значно більшому натягу, що надає йому більшої стабілізації.

Lucy в уявленні художника. Джерело: NASA

Подальші спроби розгортання батареї були припинені через те, що Lucy увійшов у запланований період обмеженого зв’язку. Через теплові обмеження, викликані відносним розташуванням Землі, Сонця та зонда, протягом кількох місяців останній не зможе зв’язуватися з нашою планетою через антену з високим коефіцієнтом посилення. Під час цього періоду для зв’язку використовуватиметься антена з низьким коефіцієнтом посилення.

Lucy вийде з режиму обмеженого зв’язку після виконання запланованого на 16 жовтня гравітаційного маневру на околицях Землі. Після цього, за необхідності, команда місії зможе продовжити дорозгортання антени.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine