Інженери оцінили рівень розкриття сонячної батареї Lucy

Група супроводу місії Lucy опублікувала нове повідомлення щодо технічного стану апарата. Нагадаємо, що проведений невдовзі після запуску аналіз телеметрії виявив проблеми з однією з двох панелей сонячних батарей, яка, за всіма ознаками, розкрилася не до кінця.

Логотип місії Lucy. Джерело: Southwest Research Institute

На превеликий жаль, на корпусі Luсy немає селфі-камер, що дозволили би сфотографувати проблемну панель і оцінити ступінь її розкриття. Тому інженерам доводиться використовувати непрямі методи. 26 жовтня вони трохи змінили орієнтацію зонда. Це дозволило виміряти зміни кількості енергії, яку виробляє панель, що, у свою чергу, дало можливість уявити її конфігурацію. Аналіз показав, що рівень розкриття становить 75-95%. Судячи з усього, панель утримується стропою, яка, за іронією долі, призначена для допомоги в розгортанні сонячних батарей.

Фахівці місії ще не ухвалили остаточного рішення щодо наступних дій. Вони можуть або залишити все як є, або ж повторити спробу розгортання батареї. Але навіть якщо оберуть другий варіант, він буде реалізований не раніше 16 листопада.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov