NASA та комплекс HAARP вивчили навколоземний астероїд

Фахівці NASA вперше залучили комплекс HAARP (High-frequency Active Auroral Research Program) для вивчення внутрішньої структури навколоземного астероїда. Результати експерименту можуть допомогти організації планетарної оборони нашої планети.

Комплекс HAARP

Комплекс HAARP розташований на Алясці. Він складається з потужного передавача та масиву антен. У період з 1993 по 2015 рік він використовувався американськими військовими для вивчення верхніх шарів земної атмосфери та іоносфери з метою розвитку систем протиповітряної та протиракетної оборони, а також удосконалення систем зв’язку. HARP користувався величезною популярністю серед конспірологів, які висунули безліч версій про його «справжнє» призначення: від кліматичної зброї до системи контролю людського розуму.

Комплекс HAAP. Джерело: UAF/GI photo by JR Ancheta.

2014 року військові оголосили про припинення фінансування проєкту. Спочатку HAARP планувалося демонтувати, але пізніше це рішення було змінено на користь передачі комплексу Аляскинському університету у Фербенксі.

Вивчення структури навколоземного астероїда

27 грудня HAARP був вперше використаний для вивчення іншого небесного тіла. Його метою став 150-метровий астероїд 2010 XC15. Він зблизився з нашою планетою на дистанцію в 770 тисяч км, що майже вдвічі більше відстані між Землею та Місяцем. Дослідники з NASA використовували HAARP для проведення радіолокаційного сканування астероїда. Загалом, воно тривало 12 годин.

Орбіта астероїда 2010 XC15 Джерело: NASA/JPL-Caltech

Звичайно, це далеко не вперше, коли астрономи вивчають астероїди за допомогою радіохвиль. Проте, в цьому випадку, спостереження проводилися з використанням найдовших хвиль (частота склала близько 9,6 МГц). Вчені сподіваються, що це дозволить розглянути не поверхню астероїда, а його внутрішню структуру.

Якщо експеримент виявиться успішним, то в майбутньому цей метод може бути використаний у разі виявлення небесного тіла, яке загрожує Землі. Завдяки місії DART ми знаємо, що кінетичний таран може помітно змінити орбітальні характеристики астероїда. Однак для цього потрібно правильно вибрати точку удару, що своєю чергою залежатиме від внутрішньої структури тіла та наявності в ньому порожнин. Саме тут може допомогти HAARP. У майбутньому аналогічний метод цілком може врятувати, якщо не всю планету, то принаймні, безліч людських життів.

За матеріалами https://www.gi.alaska.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine