NASA спробує розкрити сонячну батарею зонда Lucy

Керівництво місії Lucy схвалило план операції з повного розкриття сонячної батареї зонда. Її реалізація запланована на травень.

Завдання та технічні проблеми місії Lucy

Апарат Lucy був запущений у жовтні минулого року. Він призначений для вивчення троянських астероїдів на юпітеріанській орбіті. Так астрономи називають дві великі групи астероїдів, що постійно перебувають на околицях точок Лагранжа L₄ і L₅ системи Сонце-Юпітер. План місії розрахований на 12 років, під час яких Lucy має відвідати щонайменше 8 малих тіл.

Траєкторія польоту Lucy. Джерело: Southwest Research Institute

Lucy отримує енергію від двох круглих сонячних панелей діаметром 7,3 м із сумарною площею поверхні понад 80 м². Під час запуску вони перебували у складеному стані, їхнє розгортання почалося після виходу зонда в космос і здійснювалося за принципом віяла.

На жаль, під час розкриття одна з панелей не змогла зафіксуватися. Під час подальшого розслідування інженери NASA визначили, що вона розгорнулася лише на 345°. Причиною збою стала втрата натягу в одному з тросів механізму розкриття панелі. За оцінками інженерів, від 50 до 100 см троса залишилися ненатягнутими.

Варто зазначити, що навіть з урахуванням неповного розкриття сонячні батареї Lucy виробляють понад 90% від запланованого рівня енергії. Цього достатньо для виконання всіх цілей місії. Основні побоювання інженерів пов’язані з тим, що панель, що не замкнулася, може вплинути на структурну стійкість зонда під час майбутніх маневрів з використанням основного двигуна. Тому вони розробили план розкриття проблемного сегмента. Після вивчення пропозиції керівництво місії дало згоду на її реалізацію.

Друга спроба розкриття сонячних батарей Lucy

Сонячні батареї Lucy оснащені двома моторами (основним та резервним) для натягування тросів. Інженери місії планують скористатися цією «надмірністю» й одночасно активувати обидва двигуни. Наземні тести показали, що цього може бути достатньо, щоб витягнути трос на відстань, що залишилася, необхідну для фіксації сонячної батареї.

Сонячна батарея зонда Lucy в розгорнутому стані. Джерело: Lockheed Martin

Перший етап операції орієнтовно намічений на 9 травня. У його процесі інженери планують витягнути більшу частину троса, що залишився в котушці. Далі вони оцінять результати й у разі успіху продовжать розгортання до повної фіксації батареї. Другий етап операції розпочнеться через місяць після першого, що дає інженерам достатньо часу для аналізу даних та внесення необхідних змін.

Нагадаємо, що недавно Lucy успішно протестував свої камери, передавши на Землю кілька знімків.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Невдале дослідження виявило дивну особливість Чумацього Шляху
Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски