NASA скасувала місію з моніторингу парникових газів

NASA оголосила про скасування місії GeoCarb, яка мала зайнятися моніторингом парникових газів. Причинами такого рішення стали суттєва перевитрата коштів, а також відсутність засобу виходу на орбіту.

Концепт місії GeoCarb. Джерело: Lockheed Martin

Місія GeoCarb отримала «зелене світло» у 2016 році. У її межах NASA планувала вивести на геостаціонарну орбіту набір наукових інструментів з метою вимірювання концентрації вуглекислого газу, монооксиду вуглецю, метану та інших парникових газів над Північною та Південною Америкою.

Спочатку кошторис місії оцінювався у 170 млн доларів, її запуск був запланований на 2022 рік. GeoCarb мав вирушити у космосі як корисне навантаження на одному з комерційних супутників зв’язку. Проте взимку 2022 року NASA довелося відмовитися від цього плану через відсутність відповідних апаратів у найближчі роки.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Після цього NASA змінила стратегію та почала вивчати питання про перетворення GeoCarb на повноцінний супутник, який можна було б запустити на комерційній ракеті. На жаль, за підсумками аналізу організація вирішила скасувати проєкт. Причиною цього стала перевитрата коштів. За оцінками фахівців, запуск та підтримка роботи GeoCarb вимагали б суми, що перевищує 600 млн доларів. Тому NASA ухвалила рішення скасувати місію — і це попри те, що на неї вже витратили 173 млн доларів.

Щоб компенсувати скасування GeoCarb, NASA має намір продовжити термін служби встановленого на МКС інструменту Carbon Observatory 3, проводити більшу кількість спостережень з повітря, а також досягти домовленостей на використання даних, що збираються комерційними супутниками. У майбутньому аерокосмічна адміністрація планує розробити проєкт нової, менш ризикованої у фінансовому плані місії, яка займеться моніторингом парникових газів.

Ви також можете почитати, як NASA може врятувати європейську місію ExoMars.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів