NASA почала приймати заявки на нові приватні місії до МКС

NASA оголосила про приймання заявок на організацію двох приватних місій до МКС. Їхня реалізація запланована на 2023 — 2024 рік.

Космічний корабель Crew Dragon, який доправив на МКС учасників першої комерційної місії Ax-1. Джерело: NASA

У межах своєї нової стратегії щодо поступового залучення приватних компаній до освоєння космосу NASA дала добро на щорічний запуск двох комерційних місій до МКС. Це має допомогти індустрії отримати необхідний досвід, що дозволить у майбутньому створити приватні орбітальні станції.

Першу в історії приватну місію до МКС організувала компанія Axiom Space. Політ відбувся навесні 2022 року. Його учасники провели 15 днів на борту станції, після чого успішно повернулися на Землю. Друга приватна місія, організацією якої теж займається Axiom Space, вирушить до МКС у другому кварталі 2023 року.

Відомо, що минулого року Axiom Space подавала заявку і на організацію третьої приватної місії до МКС (у відборі також брала участь компанія Shuttle IO). Але NASA відхилила обидві пропозиції, обґрунтувавши це їхньою недостатньою технічною опрацьованістю.

Наразі організація відновила приймання заявок. Обов’язкова вимога до них полягає в тому, щоб приватною експедицією командував колишній астронавт NASA. Термін перебування на борту МКС обмежений на два тижні. При цьому NASA поки що не готова розглядати заявки, які передбачають вихід приватних астронавтів у відкритий космос.

Заявки прийматимуть до 27 жовтня цього року. Третя приватна місія має вирушити до МКС у проміжку між кінцем 2023 та першою половиною 2024 року, четверта — наприкінці 2024 року.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine