NASA продовжить місію Psyche

NASA оголосила про рішення продовжити реалізацію місії Psyche. Її запуск відбудеться восени 2023 року.

Проблеми місії Psyche

Апарат Psyche призначений для вивчення металевого астероїда Психея, який імовірно є осколком загиблої протопланети. Спочатку запуск місії був запланований на 1 серпня 2022 року, вона мала досягти своєї мети на початку 2026 року.

Апарат Psyche в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU

Зонд успішно пройшов тести у вакуумній камері, після чого був доставлений на мис Канаверал для підготовки до старту. Однак навесні NASA повідомила про перенесення запуску на осінь. Потім місія взагалі була вилучена з пускового маніфесту 2022 року.

Причиною цього стала неготовність наземного симулятора апарата. Він потрібний для відпрацювання різних технологічних операцій, тестування програмного забезпечення та перевірки реакції систем зонда на команди. Через це NASA довелося призупинити місію та зібрати незалежну комісію з метою моніторингу стану проєкту та ухвалення рішення щодо його подальшої долі.

Новий план польоту Psyche

За результатами перевірки комісія рекомендувала NASA продовжити реалізацію прєкту. Ревізори дійшли висновку, що учасники місії зуміють розв’язати проблеми, що виникли, і підготувати зонд до наступного пускового вікна, яке відкриється 10 жовтня 2023 року.

Психея
Психея в уявленні художника. Джерело: MIT

Psyche буде запущений за допомогою ракети Falcon Heavy. У 2026 році апарат зробить гравітаційний маневр на околицях Марса. Він забезпечить прибуття до Психеї у серпні 2029 року — на 3,5 роки пізніше, ніж передбачав початковий план польоту.

Наукова місія Psyche розрахована на 21 місяць. За цей час він повинен буде ретельно вивчити Психею та визначити склад її поверхні, що дозволить встановити походження астероїда. Додатково під час польоту зонд перевірить експериментальну технологію лазерного зв’язку.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine