NASA побудувала гігантський кисневий бак для місячної експедиції

Інженери NASA завершили виготовлення одного з основних компонентів ракети SLS, яка буде використана в місії Artemis III. Мова про бак для рідкого кисню.

Бак для рідкого кисню ракети SLS. Джерело: NASA/Michael DeMocker

Бак для рідкого кисню є частиною першого ступеня SLS. Його довжина становить 15,3 метра. У ньому зберігається кисень, який використовується як окислювач для чотирьох двигунів RS-25. Виготовленням бака займалися фахівці складального цеху Мішу в Новому Орлеані. Його зварювання завершилося 8 січня.

Що стосується бака для рідкого водню, то він уже готовий. Після завершення зварювання він був переправлений у будівлю вертикального складання для внутрішнього очищення та ґрунтування. Воно виконується за допомогою автоматизованого роботизованого інструменту. Після ґрунтування фахівці покриють бак спеціальною піною, яка необхідна для його захисту від температурних коливань під час пуску, а також регулювання температури переохолодженого палива, яке перебуває в ньому. Така ж процедура чекає і на бак для рідкого кисню.

Виготовлені інженерами баки, будуть встановлені на ракету SLS, яка буде залучена в місії Artemis III. В її межах два астронавти повинні будуть здійснити висадку на південний полюс Місяця. Наразі реалізація місії запланована на вересень 2026 року. Але з огляду на складнощі зі створенням корабля Starship і місячних скафандрів, а також інші проблеми, з великою часткою ймовірності, в майбутньому, вона буде перенесена на більш пізній термін.

Раніше ми розповідали про те, як NASA показала корабель Orion зсередини.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine