NASA перенесла запуск дрона Dragonfly до Титана

NASA перенесла запуск дрона Dragonfly до Титана та відклала ухвалення ключового рішення щодо місії. Це сталося через проблеми з бюджетом.

Місія Dragonfly (концепт). Джерело: Johns Hopkins APL

Місію Dragongly була схвалена у 2019 році. У її межах NASA планує відправити на Титан гвинтокрилий літальний апарат загальною масою близько 450 кг. Він буде оснащений чотирма подвійними гвинтами, що дають йому змогу переміщатися зі швидкістю близько 36 км/год і підійматися на висоту до 8 км.

Основне завдання апарата полягатиме в пошуку складних органічних молекул і оцінці загальної придатності цього небесного тіла для життя. Дрон зможе збирати зразки з титаніанської поверхні та проводити їхній хімічний аналіз. Також Dragonfly вивчатиме рельєф супутника, його атмосферу та вуглеводневі резервуари.

Ще недавно запуск Dragonfly був призначений на 2027 рік із прибуттям до Титана у 2034 році. На жаль, NASA більше не зможе витримати цей графік. Згідно з повідомленням, опублікованим на сайті організації, запуск Dragonfly буде перенесено на липень 2028 року. Крім того, NASA також перенесла на наступний рік формальне підтвердження місії — етап, на якому організація затверджує остаточну вартість і графік місії.

Перенесення пов’язані з загальною бюджетною невизначеністю, що виникла з угодою, укладеною в травні цього року. Під час неї Конгрес і Білий дім домовилися про підвищення стелі держборгу в обмін на обмеження витрат необоронної сфери рівнем минулого року. У результаті, замість передбачуваного збільшення, бюджет NASA виявився замороженим, що негативно позначилося на безлічі різних проєктів. І Dragonfy не став винятком.

Тому керівництво NASA ухвалило рішення відкласти запуск Dragonfly на рік, щоб дочекатися стабілізації бюджетної ситуації. Очікується, що місія отримає формальне підтвердження навесні, після того, як буде опубліковано бюджетний запит на 2025-й фінансовий рік. Крім того, NASA видала дозвіл розпочати виготовлення деяких компонентів апарата, хоча це зазвичай відбувається вже після формального підтвердження.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine