NASA опублікувала епічний портрет Юпітера та Іо

NASA опублікувала новий космічний портрет, зроблений зондом Juno. Він демонструє Юпітер і його вулканічний супутник Іо.

Іо та Юпітер. Джерело: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Alain Mirón Velázquez © CC BY

Знімок був зроблений 30 липня 2023 року, коли Juno готувався до рандеву з Іо. У момент знімкування апарат перебував на відстані 52 тисячі км від супутника та 395 тисяч км від Юпітера. Наступного дня Juno наблизився до Іо на 22 тисячі км. Це був найближчий візит земного посланця до супутника з 2007 року, і NASA використала цю можливість, щоб зібрати більше інформації про це дивовижне тіло.

Іо дуже сильно відрізняється від інших супутників планет. На його поверхні практично немає ударних кратерів, при цьому сам він має вкрай незвичайне забарвлення. Там можна знайти відтінки білого, червоного, чорного, зеленого та жовтого. Настільки барвиста колірна гамма, через яку супутник іноді порівнюють з піцою, пояснюється наслідками постійних вивержень.

Річ у тім, що Іо є найбільш вулканічно активним світом Сонячної системи. На поверхні цього супутника знаходяться сотні активних вулканів, які безперервно вивергаються, видозмінюючи його ландшафт. Протяжність їхніх лавових потоків може досягати сотень кілометрів. Також на Іо існують цілі озера, заповнені розплавленою сіркою. Викиди від постійних вивержень вкрили поверхню Іо численними сполуками сірки та силікатами, які й надали їй вельми незвичайного кольору.

Уже наприкінці грудня поточного року Juno знову зблизиться з Іо. Цього разу апарат пролетить на висоті всього в кілька сотень кілометрів від його поверхні, що дасть змогу зібрати додаткові дані про цей унікальний світ і зробити ще ефектніші знімки.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine