Під час аналізу даних, зібраних протягом польоту космічного корабля Orion, фахівці NASA не виявили значних проблем, які могли б перешкодити реалізації наступної місячної місії Artemis II. Про це було повідомлено, на проведеному 7 березня брифінгу.
Ракета SLS
Ракета SLS повністю виконала покладені на неї завдання, а її характеристики відповідали запланованим. Носій вивів корабель Orion на необхідну орбіту, передавши кораблю потрібну швидкість, а всі його твердопаливні прискорювачі та ступені успішно відокремилися.
Мобільна пускова платформа
Однією з найбільш істотних проблем, виявлених під час місії Artemis I, стали більші, ніж очікувалося, пошкодження мобільної пускової платформи. Вони включають корозію пневматичних, повітряних і кріогенних паливопроводів, відшарування зварних швів на трубах, близько 60 зламаних панелей та шаф із приладами, а також руйнування кількох ліфтів і противибухових щитів. Наразі інженери NASA займаються ремонтом виведених з ладу компонентів. Крім того, в межах підготовки до місії Artemis II вони планують провести модернізацію платформи, що дасть змогу збільшити її стійкість.
Корабель Orion
Загалом, космічний корабель Orion показав себе з найкращого боку. Під час польоту він передав на Землю понад 155 гігабайтів телеметрії. Orion виконав 161 тестове завдання, включно з 20, доданими вже під час самої місії. А його службовий модуль виробляв приблизно на 20% більше, і споживав на 25% менше енергії, ніж припускали розрахунки.
Однією з основних, виявлених під час польоту, неполадок стали мимовільні відкриття обмежувачів струму. Вони являють собою пристрої, які є частиною блоку кондиціонування й розподілу електроенергії, відповідального за приймання енергії, що виробляється сонячними батареями, і підготовку її для розподілу по системах. Щоб усунути проблему, інженери вивчають телеметрію та планують провести тестування службового модуля Orion у польотній конфігурації.
Ще одне зауваження стосується теплозахисного щита Orion. Огляд показав, що під час повернення на Землю, матеріал, що покриває його, випарувався не так, як очікували інженери, виходячи з результатів наземних випробувань і комп’ютерного моделювання. Водночас за словами фахівців, ця ситуація жодним чином не вплинула на безпеку корабля, бо у його теплозахисного екрана залишився більш ніж достатній запас непошкодженого матеріалу.
Місія Artemis II
NASA вже активно працює над підготовкою наступної експедиції Artemis II, під час якої чотири астронавти облетять Місяць. Перший ступінь ракети SLS для цієї місії буде доставлений у Космічний центр ім. Кеннеді влітку. Фахівці також займаються підготовкою до повторного використання деяких компонентів капсули Artemis I. Серед них антени з фазованою решіткою, блок обробки зображень, приймачі GPS та інерціальні вимірювальні пристрої.
Складання SLS та Orion розпочнеться в першому кварталі 2024 року. Запуск Artemis II поки що запланований на кінець 2024 року.
За матеріалами https://www.nasa.gov
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine