Мухи допоможуть NASA вирощувати їжу на Марсі

Сподівання NASA на висадку людей на Марсі та перетворення його на нову домівку для людства може здійснитися завдяки найчисленнішим істотам на Землі — комахам. Згідно з новими дослідженнями, деякі з них — зокрема, коловодниці (чорна солдатська муха) — можуть відігравати важливу роль у забезпеченні можливості вирощування їжі на інших планетах. Про це повідомляє The New York Times.

Астронавти
Коловодниці будуть пасажирами космічних кораблів під час мандрівки на Марс. Ілюстрація: The New York Times

Однією з головних проблем для колонізації Марсу є потреба у вирощування їжі на місці. Це необхідно задля економії коштів і гарантії життєзабезпечення астронавтів у разі непередбачених ситуацій із поставками з Землі. Однак, щоб вирощувати рослини на Червоній планеті, необхідно подолати проблему бідного марсіанського ґрунту.

Дослідники вважають, що використання личинок коловодниць у якості добрива може поліпшити марсіанський ґрунт, збагатившии його азотом, калієм, фосфором та бактеріями, що є необхідними для росту рослин. Це допоможе зробити продукти харчування на Марсі свіжими та поживними.

Планета Марс
Планета Марс. Фото: Unsplash

Результати досліджень були представлені на конференції Ентомологічного товариства Америки. Таким чином, успіх космічних подорожей і життя астронавтів на інших планетах може залежати від комах.

Проте існують і ризики — зокрема, потенційна загроза інопланетним екосистемам. Треба гарантувати, що комахи, вивезені на інші планети, не завдадуть шкоди їхнім природним структурам. Якщо вчені зможуть втілити в життя цей задум, цілком ймовірно, що коловодниці, допоможуть нам зробити вирощування їжі на Марсі реальним.

Раніше ми повідомляли про те, як на Марсі мільярди років існував комфортний для життя клімат.

За матеріалами BGR

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine