Найбільший літак світу підняв у небо гіперзвуковий апарат

Найбільший у світі літак Roc, який належить компанії Stratolaunch, вперше за три місяці здійснив політ. Він готується до запуску гіперзвукового літального апарата Talon-A, який має відбутися до кінця 2023 року.

Найбільший в світі літак
Найбільший у світі літак. Джерело: Gauntlet Aerospace/Christian Turner 

Літак Roc знову в небі

Компанія Stratolaunch повідомила, що у п’ятницю, 13 січня, провела випробувальний політ свого літака-носія Roc. Він має розмах крил 117 м і є найбільшим у світі. Востаннє цей гігант, що має два фюзеляжі, підіймався у небо в жовтні.

Це був дев’ятий випробувальний політ Roc і другий, де він підіймав у небо гіперзвуковий літальний апарат Talon-A. Якщо польоти з ним на борту пройдуть успішно, то вже наприкінці 2023 року Stratolaunch проведе тестове скидання з Roc і, зрештою, наблизиться до запуску.

Новий політ був рекордним за тривалістю. Roc відірвався від злітної смуги космодрому Мохаве майже о шостій вечора за київським часом, а повернувся у космопорт тільки через шість годин. Під час польоту він досяг висоти 6860 м.

Мета компанії Stratolaunch

Stratolaunch заявляє, що, крім того, що це був найдовший політ Roc, він вперше наважився вилетіти за межі місцевості, яка оточує космодром Мохаве. Вони впевнені, що наближаються до своєї мети, якою є комерційні польоти гіперзвукових апаратів.

Компанія була заснована 2011 року. Тоді її батько Пол Аллен бачив Roc як стартовий майданчик для повітряних космічних запусків. Stratolaunch мала стати конкурентом LauncherOne та Northrop Grumman. Але власник компанії помер 2018 року, так і не досягнувши мети.

За рік після смерті Пола Аллена Stratolaunch купила Cerberus Capital Management. Відтоді мета компанії змінилася, і тепер найбільший у світі літак розглядається насамперед як випробувальний майданчик для гіперзвукових літальних апаратів.

При цьому те, як вони будуть використовуватися, поки що описується достатньо туманно. Схоже, що компанію в першу чергу цікавить сама можливість отримати літальний апарат, здатний подолати тисячі кілометрів за кілька десятків хвилин.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine