Над Кримом спостерігалися дивні електромагнітні перешкоди

Європейський супутник Sentinel-1 SAR отримав радарне зображення Кримського півострова, де видно широкі смуги електромагнітних перешкод. Фахівці вважають, що це якийсь російський радар.

Супутникове зображення від 24 листопада, на якому видно перешкоди
Супутникове зображення від 24 листопада, на якому видно перешкоди. Джерело: twitter.com

Супутникові зображення Кримського півострова

Над окупованим росією Кримом спостерігається незвична електромагнітна активність. Принаймні такий висновок фахівці роблять на основі радіолокаційних зображень, отриманих супутником Sentinel-1 SAR на минулому тижні.

На знімках видно лінії засвітлення поблизу Севастополя, які формують прямокутник розміром у кілька десятків кілометрів. Його видно на зображеннях, отриманих 23 та 24 листопада. Їх цими вихідними опублікували у мережі X.

Також подібні засвітлення були зафіксовані поблизу Євпаторії. SAR-супутники отримують зображення, випромінюючи радіохвилі та вловлюючи їхню луну від об’єктів на поверхні Землі. Однак цього разу щось на поверхні випромінювало на тій самій частоті й це створило засвітлення на зображеннях.

Зображення від 23 листопада
Зображення від 23 листопада. Джерело: twitter.com/Roberto05246129

Що могло викликати перешкоди

Щодо того, що могло викликати такі потужні перешкоди, у фахівців немає впевненості. Це може бути як якась потужна система радіоелектронної боротьби, так і радар. Росія має кілька потужних систем, здатних створювати такий ефект.

Зокрема, фахівці називають як можливе джерело засвітлення систему «Воронєж». Вона є стаціонарною, і хоча й призначається для виявлення цілей, паралельно може створювати навіть масштабніші перешкоди, ніж ті, що були виявлені.

Іншою можливістю є система «Нєбо-М». Вона розміщується на автомобільному шасі й теж здатна створювати картину, яка спостерігалася. У будь-якому разі засвітлення, яке спостерігається, говорить про те, що окупанти побоюються атак дронів та ракет і роблять усе, аби їх уникнути.

За матеріалами bulgarianmilitary.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine