Набагато амбітніші завдання: названо дату третього польоту Starship

SpaceX назвала орієнтовну дату третього орбітального польоту космічного корабля Starship. Він включатиме низку амбітних тестів і пройде за новою траєкторією.

Заправний тест Starship. Джерело: SpaceX

SpaceX має намір запустити зв’язку з корабля Starship і прискорювача Super Heavy вже 14 березня. Для цього компанії потрібно отримати дозвіл на політ від Федерального управління цивільної авіації США (FAA). Оскільки відомство офіційно завершило розслідування аварії, що сталася під час другого польоту Starship, очікується, що цей процес не займе багато часу.

Ключовою особливістю третього випробування є те, що воно пройде за абсолютно новим профілем, ніж перші два польоти. Нагадаємо, вони передбачали, що Starship зробить майже повний виток навколо Землі, після чого зійде з орбіти приблизно через 90 хвилин після пуску в районі Гавайських островів.

Розміри Starship

Під час третього тесту Starship полетить за зовсім іншою траєкторією. Вона передбачає його падіння в Індійський океан через 65 хвилин після старту. За словами представників SpaceX, нова траєкторія дасть змогу випробувати низку нових технологій і при цьому максимально підвищити безпеку польоту.

Однією з найважливіших речей, які SpaceX хоче випробувати під час нового польоту — запуск двигунів Raptor у відкритому космосі, чого компанія ще не робила. Іншим важливим випробуванням стане відкриття і закриття дверей відсіку корисного навантаження, який у майбутньому буде використовуватися для виведення супутників Starlink.

І, нарешті, під час польоту буде проведено тест на перекачування палива між баками Starship. Він стане першим кроком на шляху до майбутніх польотів, під час яких Starship-«танкер» передаватиме метанове і кисневе паливо іншому Starship на орбіті. Це буде потрібно для місії Artemis III, під час якої Starship висадить двох астронавтів на південний полюс Місяця.

Наразі реалізацію Artemis III заплановано на вересень 2026 року, хоча багато експертів і висловлюють обґрунтовані сумніви в тому, що місія може відбутися в зазначені терміни. Наскільки сильно вона затримається, багато в чому залежатиме від того, чим саме завершиться третій політ Starship.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine