На Європі можуть бути діючі підводні вулкани

На дні океану юпітеріанского супутника Європи можуть перебувати діючі вулкани. Про це йдеться в статті, опублікованій в недавньому випуску журналу Geophysical Research Letters. Вчені прийшли до такого висновку в ході аналізу комп’ютерної моделі, в який була врахована гравітаційна взаємодія цього місяця з Юпітером

Як відомо, поверхня Європи вкрита товстим шаром льоду. Всі наявні дані говорять про те, що під ним ховається величезний океан, в якому міститься більше води, ніж у всіх морях і океанах Землі разом узятих. Не дивно, що Європа користується підвищеною увагою в науковому співтоваристві. Астрономів дуже цікавлять характеристики її гідросфери та її придатність для життя.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №5 2021 (186)

До товару

Умовна схема будови Європи. Джерело: NASA / JPL-Caltech / Michael Carroll

По всій видимості, результати нового дослідження ще сильніше підігріють інтерес до цього небесного тіла. Вчені проаналізували вплив юпитерианской гравітації на надра супутника і прийшли до висновку, що в результаті приливних взаємодій виділ’ється досить енергії, щоб мантія супутника перебувала в розплавленому стані. А це значно збільшує ймовірність того, що на дні океану Європи знаходяться діючі вулкани, які регулярно вивергаються. Щось подібне, тільки в набагато більших масштабах, можна спостерігати на іншому супутнику Юпітера – Іо. Якщо результати дослідження відповідають дійсності, це означає, що в гідросфері Європи є більш сприятливі умови для формування та підтримки життя, ніж вважалося раніше.

У найближчі роки до Юпітера будуть запущені два автоматичних апарати (JUICE і Europa Clipper), і Європа стане однією з їхніх основних цілей. Зібрані ними дані повинні допомогти вчені дізнатися більше про підлідній океані супутника і відбуваються в ньому процесах.

За матеріалами: https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів