На Сонці трапилось надпотужне виверження: відео

Сонячні обсерваторії на Землі та у космосі зафіксували дуже потужний спалах на найближчій до нас зорі. Приголомшливі кадри показують викид корональної маси, який є вибухом плазми та магнітного поля із зовнішньої частини Сонця. Подія сталася 3 січня.

Вчений Карл Баттамс з Лабораторії військово-морських досліджень США настільки був вражений спалахом, що прокоментував побачене у Twitter, назвавши небезпечну подію дуже гарною.

Вчений поділився чорно-білим відео, зробленим космічним апаратом Solar and Heliospheric Observatory (SOHO). Саме Сонце прикрите захисним щитком, щоб краще було видно, що відбувається навколо нього.

SOHO
Спалах, зафіксований апаратом Solar and Heliospheric Observatory (SOHO)

Баттамс представив викид корональної маси в перспективі за допомогою зображення з великокутового та спектрометричного коронографа (LASCO) SOHO. Біле коло в центрі — справжній розмір Сонця.

Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень проаналізував і змоделював спалах та дійшов висновку, що викинутий матеріал, ймовірно, пролетить повз Землю 6 січня, але не зачепить нашу планету. Це гарна новина, оскільки сонячні виверження можуть порушити роботу космічних кораблів, супутників та систем зв’язку на Землі.

2022 рік для Сонця був дуже насичений подіями, оскільки воно викликало сильні спалахи, «усміхнулося» нам і створило змієподібне утворення плазми. Схоже, 2023-й може стати ще одним чудовим роком для спостереження за Сонцем.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine