На Сонці стався потужний спалах у напрямку Землі

У четвер, 28 жовтня, на Сонці спостерігався великий спалах. Згідно з попередженням від Групи прогнозування космічної погоди США, наша зоря пережила спалах класу X1 — потужний викид корональної маси, що стався о 15:17 за Гринвічем (18:17 за київським часом).

Група попередила, що виверження класу X1 здатне викликати зникнення радіозв’язку на великій території для високочастотних сигналів приблизно на годину. Викид корональної маси в результаті спалаху AR2887 може завдати «ковзаючого удару» по Землі 29-30 жовтня, повідомляє SpaceWeather.

«Зона покриття складе більшу частину ділянок освітленої Сонцем сторони Землі», — повідомляє група космічних кліматологів.

Найпотужніші спалахи X-класу створюють небезпеку, особливо коли вони націлені безпосередньо на Землю. При таких виверженнях у космос викидаються заряджені частинки від Сонця, що рухаються зі швидкістю 1,6 млн км/год і досягають нашої планети за кілька днів.

Сонячний спалах AR2887

Спалах походить від сонячної плями AR2887, яка зараз розташована у центрі Сонця і обернена до Землі. Ця пляма спричинила два помірні спалахи класу M днем ​​раніше.

Подібні події пов’язані з тим, що наше світило перебуває в ранній фазі циклу своєї активності, кожен із яких триває 11 років. Поточний цикл, що має умовний номер 25, розпочався у грудні 2019 року.

За матеріалами Space

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів