На шляху до зіткнення (фото)

Група супроводу місії Hubble опублікувала нове зображення. На ньому можна побачити дві галактики, які перебувають на шляху до зіткнення.

Галактики NGC 3558 (внизу ліворуч) LEDA 83465 (вгорі праворуч). Джерело: ESA/Hubble & NASA, M. West

Знімок Hubble демонструє одну з ділянок Abell 1185: галактичного скупчення, розташованого на відстані 450 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Великої Ведмедиці. Воно є домом для безлічі галактик, які активно взаємодіють одна з одною за допомогою гравітації. Подібна взаємодія іноді призводить до драматичних результатів, наприклад, до їхнього повного розриву.

Галактика NGC 3558, яку можна побачити в лівому нижньому куті, уникла подібної долі. Вона являє собою велику еліптичну галактику. Найімовірніше, NGC 3558 набула нинішньої форми та розмірів завдяки поглинанню дрібніших спіральних галактик, на кшталт LEDA 83465, яку можна побачити в правому верхньому куті знімка. Вони розділені дистанцією в 150 тисяч світлових років. Це неймовірно величезна відстань за людськими масштабами, але не така велика за галактичними. Для порівняння, галактика Андромеди, яка є найближчим великим сусідом Чумацького Шляху, розташована за 2,5 млн світлових років від нього. З цього погляду, дві зазнімковані Hubble галактики, розташовані практично одна на одній.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

LEDA 83465 також класифікується як LINER-галактика. Так називають тип галактик, у спектрах ядер яких спостерігаються досить сильні емісійні лінії елементів у низьких ступенях іонізації. Такі об’єкти досить поширені. Загалом, емісія такого типу може виникати з дуже різних причин, починаючи від активності чорних дір і закінчуючи процесами зореутворення. Точний механізм, який спричиняє цю слабку іонізацію в NGC 3558, досі викликає суперечки серед астрономів.

Раніше ми розповідали про те, як телескоп Hubble зафіксував рідкісну радіогалактику.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів