На що схоже падіння на Уран

Вчені змоделювали падіння апарата в атмосфері планети Уран. Умови на цьому газовому гіганті сильно відрізняються від того, що спостерігається на значно більших Сатурні та Юпітері. У майбутньому туди планують запустити зонд.

Планета Уран
Планета Уран. Джерело: www.space.com

Як це, падати на Уран?

Люди добре знають, на що схоже падіння на Землі. Щобільше, автоматичні та пілотовані апарати здійснили спуск до поверхні переважної більшості тіл у внутрішніх частинах Сонячної системи. Однак це не стосується її околиць. Жоден зонд досі не здійснював зниження в атмосфері Урана чи Нептуна.

Однак у майбутньому це неодмінно станеться. Принаймні й програма планетарних досліджень NASA на 2023–2032 роки, й програма Voyage 2050, розробником якої є Європейське космічне агентство, визначають місію до цих планет як пріоритетну.

Отже, вчені змоделювали падіння космічного апарата в атмосфері Урана та Нептуна. Для цього вони використали гіперзвуковий плазменний тунель T6 Stalker, який розташований в Оксфордському університеті, та аеродинамічну трубу High Enthalpy Flow Diagnostics Group, розташовану в Університеті Штутгарта.

Випробування в аеродинамічних тунелях

Тунель T6 Stalker є найшвидшою аеродинамічною трубою в Європі. У ньому можна моделювати рух зі швидкостями до 20 км/с. Ці випробування моделювали те, з чим зіткнеться зонд, що спускається в атмосферу Урана чи Нептуна, включно з тепловими потоками та конвективним нагрівом.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №4 2021 (185)

До товару

Попри те, що атмосфера цих крижаних гігантів дуже холодна, зонд значно нагріється від входу в атмосферу і швидкість такого нагрівання буде на порядки вище, ніж будь-що, з чим ESA досі доводилося мати справу.

Науковцям уже вдалося змоделювати швидкість 19 км/с, а надалі вони планують довести цю величину до 24 км/с. Саме таку швидкість матиме апарат, що кружляє орбітою навколо Урана чи Нептуна.

Чим незвичні крижані гіганти

На перший погляд, проблема падіння в атмосфері Урана та Нептуна може здатися занадто дрібною. Однак насправді ми там дійсно знайдемо щось, з чим досі не стикалися. Ці планети менші за Юпітер та Сатурн, однак вони мають більше щільних складових. Наприклад, там є метан.

На певній глибині їхня речовина перетворюється на рідину. А на інших висотах падає справжній дощ із діамантів. Вчені планують краще все це вивчити, перш ніж відправлять туди зонди.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів