На що насправді схожий коричневий карлик HD 33632 Ab

Астрономи використали телескоп Keck II, аби уточнити параметри коричневого карлика HD 33632 Ab. Він обертається навколо зорі, віддаленої від нас на 86 світлових років.

Коричневий карлик
Коричневий карлик. Джерело: www.newscientist.com

Коричневий карлик недалеко від Землі

За допомогою телескопа Keck II на Гаваях астрономи спостерігали за сусіднім коричневим карликом, відомим як HD 33632 Ab. Результати спостережної кампанії, представлені у статті, опублікованій 14 травня на сервері препринтів arXiv, дають більше інформації про властивості цього субзоряного об’єкта та його атмосферу.

Коричневі карлики (BD) — це проміжні об’єкти між планетами та зорями, що займають діапазон мас від 13 до 80 юпітеріанських (0,012 і 0,076 сонячних). Хоча температура і властивості атмосфери коричневих карликів подібні до газових гігантів, вони є масивнішими та яскравішими у тому ж віці, що дозволяє астрономам легше описувати властивості їхньої атмосфери.

Розташований на відстані 86 світлових років HD 33632 Ab є компаньйоном зорі сонячної маси HD 33632 A, яка належить до спектрального типу FV8. Він має субсонячну металічність і вік 1–2,5 млрд років. Коричневий карлик має масу близько 46 юпітеріанських і віддалений від свого сонця приблизно на 20 а.о.

Команда астрономів на чолі з Чих-Чун Хсу з Північно-Західного університету в Еванстоні (штат Іллінойс) використала інструмент Keck Planet Imager and Characterizer (KPIC) для проведення спектроскопії цієї системи з високою роздільною здатністю.

Параметри та хімічний склад атмосфери коричневого карлика

Спостереження показали, що HD 33632 Ab має прогнозовані орбітальну та радіальну швидкості 53 і -8 км/с відповідно. Виміряний орбітальний період системи становить близько 74 років, а орбітальний ексцентриситет — 0.25. Зібрані дані вказують на те, що HD 33632 Ab є менш важкою субзорею і розташована на ближчій відстані до свого господаря, ніж вважалося раніше. Маса коричневого карлика становить близько 37 мас Юпітера, а його віддаленість від HD 33632 оцінюється приблизно в 18 а.о.

Завдяки спектроскопічному аналізу HD 33632 Ab астрономи виявили в його атмосфері оксид вуглецю і водяну пару. Однак вони не знайшли жодних слідів метану, що може бути пов’язано з кількома факторами, зокрема швидким обертанням коричневого карлика або відносно низьким співвідношенням сигнал / шум отриманих спектрів.

Дослідження показало, що HD 33632 Ab має металічність на рівні 0,0 dex і відношення вуглецю до кисню 0,58, що загалом узгоджується з властивостями головної зорі. Дослідники зазначають, що такі результати є очікуваними для супутників коричневих карликів, що утворилися внаслідок гравітаційного колапсу ядра або нестабільності диска.

У підсумку автори статті підкреслили, що нові результати для HD 33632 Ab можуть допомогти нам поглибити знання про формування та еволюцію коричневих карликів загалом, однак для значних поліпшень у цьому питанні все ще потрібна більша вибірка досліджених близьких коричневих карликів.

За матеріалами phys.org

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна