На Perseverance перестали працювати прилади

У марсохода Perseverance виникла проблема з одним із його інструментів — лазерним апаратом SHERLOC, прикритим кришкою для захисту від суворих умов на Марсі, коли він не використовується. На жаль, кришка перестала закриватися, що могло спричинити накопичення пилу на чутливій оптиці. Ця проблема обмежує використання лазера для аналізу мінералів, а також заважає іншим приладам. Інженери NASA вивчають її з метою знаходження рішення.

NASA Perseverance
Perseverance використовує свою роботизовану руку для дослідження скелястого виступу системою камер Mastcam-Z. SHERLOC розташований на кінці маніпулятора. Джерело: NASA/JPL-Caltech

SHERLOC — інструмент для пошуку органічних сполук і змінених мінералів — має дві пилозахисні кришки. Крім того, він містить контекстну камеру, кольорову камеру WATSON для детального вивчення гірських порід і спектрометр. Мета цього приладу — сканувати поверхню Марса з метою виявлення органічних речовин.

Нещодавно стало відомо, що одна з кришок SHERLOC застрягла в незручному положенні, зробивши деякі функції інструмента недоступними. Хоча кольорова камера WATSON досі працює, лазер, спектрометр і контекстна камера втратили свою функціональність. Інженери вже спробували різні команди для виправлення ситуації.

SHERLOC використовує глибоку ультрафіолетову раманівську та флуоресцентну спектроскопію для аналізу об’єктів на відстані кількох сантиметрів. За час місії він виявив велику кількість органічних матеріалів на Марсі. Навіть якщо проблему з приладом не вдасться вирішити, інші інструменти Perseverance — такі, як PIXL і SuperCam — зможуть виконувати подібні функції.

Хоча минуло майже три роки з моменту посадки Perseverance на Марсі, ровер і надалі виконує свою місію. Він активно вивчає мінералогію, марсіанський клімат, шукає сліди минулого мікробного життя. Збираючи зразки порід і реголіту, мобільна лабораторія готується до майбутньої місії з поверненням зразків на Землю. Навіть якщо проблема з SHERLOC залишиться невирішеною, Perseverance може продовжити свою наукову роботу завдяки іншим інструментам на борту.

Раніше ми повідомляли про те, як Perseverance отримав обнадійливі результати пошуку життя на дні кратера Єзеро.

За матеріалами nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine