На небі утворилось одразу два рідкісні оптичні феномени: фото

Фотограф, який зазнімкував літак високо в небі, не повірив своїм очам, коли побачив яскравий веселковий інверсійний шлейф. Суміадіп Мукерджі з Індії розповів, що 19 липня він планував зняти проліт Міжнародної космічної станції (МКС) на тлі Сонця, але все пішло шкереберть.

Феномен паргелію та райдужного інверсійного сліду на одному фото
Феномен паргелію та веселкового інверсійного сліду на одному фото. Авторство: @soumyadeepmukherjeephotos

«Близько п’ятої години вечора я розташувався на своїй терасі та був повністю готовий до знімкування транзиту МКС. Однак насунули хмари, й мої плани були зірвані. Я вже засмутився, аж раптом побачив рідкісне явище — паргелій. Поки знімав цю красу, то побачив літак і його веселковий шлейф — це було неймовірне видовище. Зафіксувати це рідкісне оптичне явище завжди було в моєму списку бажань», — розповів Мукерджі.

Різнокольорові райдужні інверсійні сліди
Різнобарвні райдужні інверсійні сліди пасажирського авіалайнера високо в небі над Індією. Фото: @soumyadeepmukherjeephotos

В результаті фотографу вдалось одночасно зазнімкувати різнокольорові сліди вихлопу, що виходять із задньої частини комерційного літака, та феномен паргелія.

Що таке веселкові сліди?

Інверсійні сліди у небі, які залишають по собі літаки, здебільшого складаються з конденсованої водяної пари з вихлопу авіаційних двигунів. Веселкові сліди утворюються окремими краплями води, які заломлюють сонячне світло.

Сумядіп Мукерджі зняв серію приголомшливих райдужних слідів над Калькуттою
Суміадіп Мукерджі зняв серію приголомшливих райдужних слідів над Калькуттою (Індія). Авторство зображення: @soumyadeepmukherjeephotos

За даними Atmosphere Optics, коли краплі однакового розміру спрямовують світло з однаковою довжиною хвилі в одному напрямку, кольори стають видимими для спостерігачів на землі.

Раніше ми повідомляли про те, що потрібно знати про найкрасивіше небесне видовище літасріблясті хмари.

Більше робіт Мукерджі можна знайти в його Instagram.

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine