На Меркурії бувають магнітні бурі

Вчені встановили, що на Меркурії бувають магнітні бурі. Вони довели, що цьому не заважають ані маленьке магнітне поле, ані практично повна відсутність іоносфери. Такі висновки були зроблені на основі спостережень, здійснених у минулому десятилітті.

На Меркурії бувають магнітні бурі
На Меркурії бувають магнітні бурі. Джерело: Рhys.org

Магнітні бурі на Меркурії

Міжнародна команда вчених зі США, Канади та Китаю нещодавно довела, що на Меркурії теж бувають магнітні бурі. Результати досліджень опублікували у двох статтях, де навели переконливі аргументи, що ані слабке магнітне поле, ані відсутність іоносфери не можуть завадити виникненню цих явищ.

Свої висновки вчені обґрунтовують результатами, отриманими під час завершення місії Messenger у 2015 році. Між 8 та 18 квітня того року апарат зафіксував низку корональних викидів маси на Сонці.

Невдовзі цей викид досягнув Меркурія, й апаратура на борту Messenger зафіксувала підсилення кільцевого струму в надрах планети. І це вже було прямою ознакою магнітної бурі, що почалася. Щоправда, на найближчій до Сонця планеті ці явища не настільки яскраві, як на Землі.

У нас магнітні бурі супроводжуються полярними сяйвами, коли частинки, що взаємодіють із магнітним полем, потрапляють до атмосфери. Але на Меркурії тонкі шари газу розташовані значно нижче точки, де сонячний спалах зустрічається із силовими лініями. Тому там усе відбувається відносно тихо.

Чому магнітне поле важливе

Опубліковані дослідження можуть видатися не дуже важливими, але це не так. Магнітні поля планет відіграють вирішальну роль у захисті від заряджених частинок. Однак ефективність їхньої роботи ще погано вивчена. Досі наші спостереження були зосереджені переважно на силових лініях Землі.

Щодо Меркурія існувала думка, що його магнітне поле занадто слабке. І воно не здатне помітним чином взаємодіяти із сонячним вітром. Як наслідок, дослідницька станція на ньому буде практично незахищена від дії сонячних спалахів. Тепер ці погляди доведеться переглянути.

За матеріалами Рhys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine