На Марсі помітили мордочку ведмедика: фото

Ведмедів, звичайно, на Марсі немає. Але на поверхні є утворення, яке дуже схоже на тварину. Орбітальний апарат NASA Mars Reconnaissance Orbiter зробив знімок Марса, на якому легко вгадується мордочка ведмедика. Такі знайомі силуети на Червоній планеті постійно викликають у нас інстинкти парейдолії — це схильність людей бачити знайомі предмети у випадкових формах.

Кумедне утворення на поверхні Марса
Кумедне утворення на поверхні Марса, яке схоже на мордочку ведмедя, що дивиться на апарат NASA Mars Reconnaissance Orbiter. Світлина: NASA/JPL-Caltech/UArizona

Університет Аризони використовує камеру HiRise (High Resolution Imaging Experiment) на борту MRO для отримання світлин поверхні Марса. Свіжий знімок краєвиду з ведмедиком був отриманий у грудні 2022 року, але опублікований лише на цьому тижні.

«Така морда марсіанського ведмедя більша, ніж у звичайного. Насправді ця дивна формація має ширину приблизно два кілометри», — повідомила команда HiRise.

Зображення кумедного утворення у масштабі
Зображення кумедного утворення у масштабі. Фото: NASA/JPL-Caltech/UArizona

Але чим насправді є ця дивна формація на поверхні Марса, яка так нагадує нам знайому тварину?

«Круговий малюнок може бути пов’язаний з осіданням відкладень над похованим ударним кратером. Характерний ніс та рот, ймовірно, утворені вулканічним або грязьовим отвором, тому матеріал, що осідає над кратером, може бути лавою чи брудом», — пояснюють дослідники HiRise.

У MRO є «талант» знаходити знайомі образи на Марсі. Раніше ми бачили кратер «Щасливе обличчя», Біккера з «Маппет-шоу», величезне вухо або навіть цікаві ілюзії, що грають із нашим зором.

Раніше ми повідомляли про те, що Perseverance намалював на поверхні Марса «посмішку».

За матеріалами Uahirise.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine