На JUICE встановили меморіальну табличку

Фахівці компанії Airbus встановили меморіальну табличку на корпус космічного апарата JUICE. На ній нанесено зображення кількох сторінок із трактату Sidereus Nuncius. У ньому Галілео Галілей повідомив про виявлення чотирьох найбільших супутників Юпітера.

Трактат, що змінив історію астрономії

Всупереч поширеній помилці, Галілей не є винахідником телескопа. До того ж, він навіть не був першим, хто використав його для спостереження різних небесних об’єктів. Однак саме Галілей був першим, хто публічно розповів про свої знахідки у роботі Sidereus Nuncius.

Зображення сторінок із трактату Sidereus Nuncius, нанесене на меморіальну табличку, встановлену на зонд JUICE. Джерело: ESA/M.Pedoussaut

Sidereus Nuncius був опублікований 13 березня 1610 року, ставши першою в історії статтею, написаною за результатами спостережень у телескоп. У ньому Галілей повідомив про низку відкриттів, які назавжди змінили історію науки. Він побачив гори на Місяці, з’ясував, що смуга Чумацького Шляху насправді складається з безлічі невидимих людському оку зір, а також виявив чотири супутники Юпітера, відомих нам зараз під іменами Іо, Європа, Ганімед та Каллісто (сам Галілей назвав їх «зорями Медічі» на честь своїх покровителів). Їхнє відкриття завдало фінального удару по геоцентричній системі світу.

Підготовка до запуску JUICE

Установка меморіальної таблички стала фінальним штрихом перед відправленням зонда JUICE на космодром Куру у Французькій Гвіані. Воно відбудеться у лютому. Далі JUICE буде підготовлений до наміченого на квітень запуску.

Встановлення меморіальної таблички на борт зонда JUICE. Джерело: ESA/M.Pedoussaut

Основною метою місії JUICE є дослідження Європи, Ганімеда та Каллісто — трьох найбільших крижаних місяців Юпітера, під поверхнями яких можуть ховатися океани рідкої води. Зонд повинен вивчити ці світи та оцінити їхню потенційну придатність для життя. План польоту передбачає, що JUICE досягне системи Юпітера у 2031 році.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine