Апарат JUICE готовий до транспортування на космодром

Міжпланетний зонд JUICE успішно пройшов серію фінальних тестів, які продемонстрували його готовність до космічного польоту. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому компанією Airbus.

Складання зонда JUICE

Основною метою місії JUICE є три найбільші крижані місяці Юпітера — Європа, Ганімед та Каллісто. На думку вчених, під їхньою поверхнею ховаються океани рідкої води. JUICE повинен вивчити ці світи та оцінити їхню потенційну придатність для життя.

Апарат JUICE у випробувальному центрі ESTEC. Джерело: ESA

Будівництво JUICE розпочалося у 2015 році. Основним підрядником проєкту був Airbus, у роботах також брали участь понад 80 різних європейських компаній. Складання JUICE було завершено у травні 2022 року. Останнім встановленим на нього компонентом стали сонячні батареї, загальна площа яких становить майже 100 м². Вони забезпечать зонд енергією, необхідною для роботи на околицях Юпітера.

Після завершення складання JUICE успішно пройшов серію випробувань, що засвідчили його готовність витримати перебування в космічному просторі. Після завершення тестів інженери розпочали підготовку до транспортування зонда на космодрому Куру у Французькій Гвіані. JUICE буде доставлений туди в лютому, після чого його підготують до наміченого на квітень запуску.

План польоту JUICE

Балістичне вікно для запуску JUICE буде відкрито з 14 по 30 квітня 2023 року. Оскільки потужності ракети-носія Ariane 5 недостатньо для того, щоб відправити шеститонний зонд безпосередньо до Юпітера, йому потрібно виконати серію з чотирьох гравітаційних маневрів на околицях Венери, Землі та Місяця для прискорення. На шляху до мети JUICE також може здійснити проліт попутного астероїда Роза.

Станція JUICE в уявленні художника. Джерело: Spacecraft: ESA/ATG medialab; Jupiter: NASA/ESA/J. Nichols (University of Leicester); Ganymede: NASA/JPL; Io: NASA/JPL/University of Arizona; Callisto та Europa: NASA/JPL/DLR

Після серії маневрів JUICE вийде на постійну орбіту навколо Юпітера, яка дозволить йому розпочати виконання своїх наукових завдань. Загалом апарат повинен буде виконати два близькі прольоти Європи, дванадцять прольотів Каллісто та дванадцять — Ганімеда.

У грудні 2034 року JUICE вийде на постійну 500-кілометрову орбіту навколо Ганімеда. Програма польоту передбачає вивчення супутника до кінця 2035 року, після чого JUICE буде розбитий об його крижану поверхню.

Нагадаємо, що запуск JUICE стане останньою місією для ракети Ariane 5. Вона буде замінена новим носієм Ariane 6, введення якого в експлуатацію затягується через різні проблеми.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine