Місяць та МКС (фото)

Представлене зображення було отримане астрофотографом Ендрю Маккарті 21 червня. Він добре відомий своїми ефектними портретами Місяця. Але новий знімок відрізняється від більшості інших робіт однією деталлю. Якщо придивитися, то в лівій верхній частині місячного диска можна побачити чудовий об’єкт. Це МКС.

Транзит МКС на тлі Місяця. Джерело: Andrew McCarthy

Раніше Маккарті вже публікував знімки транзиту МКС на фото Місяця. Але на них станція знаходилася в тіні, і її можна було побачити як темний силует на тлі місячного диска. На цей раз МКС була освітлена Сонцем, що дозволяє безпосередньо розглянути її основні модулі.

На знімку Маккарті, МКС знаходиться у своєрідному трикутнику, між 96-кілометровим кратером Коперник (нижній правий кут), 29-кілометровим кратером Кеплер (нижній лівий кут) та 40-кілометровим кратером Аристарх (верхній лівий кут).

Транзит МКС на тлі Місяця. Джерело: Andrew McCarthy

Всі три формації відрізняються гарною збереженістю і високим альбедо, що говорить про їх відносно невеликий, за місячними мірками, вік. Так кратер Кеплер все ще оточений світлими променями, складеними з викинутої при ударі, речовини. Згодом вона темніє, тому наявність променевої системи є надійним індикатором молодості формації. Кратер Аристарх, в принципі, є найяскравішою структурою на Місяці. Його альбедо перевищує альбедо більшості місячних ударних формацій вдвічі, що дозволяє помітити його навіть неозброєним оком.

Ви також можете помилуватись фантастичними знімками нещодавнього параду планет.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine