Фото дня: МКС над Морем Спокою

Ці чудові зображення були зроблені в ніч з 19 на 20 січня астрофотографом Ендрю Маккарті. Йому вдалося сфотографувати проліт Міжнародної космічної станції на тлі Місяця.

Проліт МКС на тлі Місяця. Джерело: Andrew McCarthy

Під час знімкування наш супутник перебував у фазі повного місяця. Тому ми можемо розглянути всі основні пам’ятки видимої його сторони, включаючи численні кратери та моря, що покривають його поверхню. Останні являють собою низовини, заповнені застиглою лавою. Вони сформувалися під час колосальних вивержень вулканів, що сталися на Місяці мільярди років тому.

МКС на тлі Моря Спокою. Джерело: Andrew McCarthy

Маккарті вдалося «підловити» МКС у той момент, коли вона була над Морем Спокою. Цей регіон став всесвітньо популярним ще пів століття тому. 20 липня 1969 року на території Моря Спокою здійснив посадку місячний модуль експедиції Apollo 11 з астронавтами Нілом Армстронгом та Едвіном Олдріном. Вони стали першими в історії людьми, що залишили сліди на поверхні іншого небесного тіла.

МКС на тлі Моря Спокою. Джерело: Andrew McCarthy

З очевидних причин, із Землі неможливо сфотографувати сліди астронавтів. За словами Ендрю Маккарті, на його знімку силует МКС закриває ділянку місячної поверхні завдовжки понад 110 км. Проте на фото все ж таки можна побачити одну цікаву деталь, пов’язану з місією. Якщо постаратися, то ліворуч від МКС можна помітити невелику цятку, що відповідає 3,4-кілометровому ударному кратеру. Після експедиції Apollo 11 його назвали на честь Едвіна Олдріна.

Ви також можете переглянути нашу підбірку з найкращих космічних фотографій 2021 року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine