Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас

Науковці розрахували, на яку відстань щороку Місяць віддаляється від Землі. Це впливає на тривалість доби на нашій планеті, й так триває вже мільйони років.

Місяць віддаляється
Місяць віддаляється. Джерело: www.space.com

Місяць віддаляється

Місячний цикл — одна з констант нічного неба, але насправді все не так, як здається. Вчені виявили, що Місяць віддаляється від Землі, й це змінює нашу думку про відносини планети з її єдиним природним супутником.

Це також має цілком реальний вплив на тривалість дня на нашій планеті, хоча й неймовірно повільно. Віддаляючись від Землі протягом мільйонів років, Місяць одночасно збільшує середню тривалість дня.

Нові розрахунки доби

Дослідження команди з Університету Вісконсин-Медісон зосередилося на гірській породі з формації віком 90 млн років. Завдяки цьому вони змогли проаналізувати взаємодію Землі з Місяцем 1,4 млрд років тому.

Виявилося, що Місяць віддаляється від Землі на 3,82 см на рік. Це означає, що з часом це призведе до того, що через 200 млн років земна доба триватиме 25 годин.

Стівен Меєрс, професор геонаук в Університеті Вісконсин-Медісон, сказав: «Коли Місяць віддаляється, Земля нагадує фігурку, що обертається». Тобто коли Місяць віддаляється, наша планета схожа на фігуриста, який сповільнюється, коли витягує руки».

Він додав: «Однією з наших цілей було використання астрохронології для визначення часу в найвіддаленішому минулому, для розробки дуже давніх геологічних шкал часу. Ми хочемо мати можливість вивчати гірські породи, яким мільярди років, у спосіб, який можна порівняти з тим, як ми вивчаємо сучасні геологічні процеси».

Це не єдина історія, яка нещодавно змінила наше розуміння Місяця. Науковці також щойно розкрили мільярди років таємниць, похованих під його поверхнею. І все це завдяки космічній програмі Китаю, яка виявила приховані структури, що можуть допомогти нам почати збирати докупи минуле супутника Землі.

За матеріалами www.msn.com

Старт SpaceX Crew-9 вчергове перенесли на пізнішу дату
Чи може міжзоряний квантовий зв’язок залучити Землю або розв’язати парадокс Фермі?
10 мільярдів градусів: новий японський телескоп розкрив таємниці загиблої зорі
Туристична капсула Neptune піднялась на висоту 30 км під час випробування
Астрономи знайшли галактику, яка втратила свій «хвіст»
Другий пояс Койпера? Сонячна система може бути набагато більшою, ніж ми думали
Потенційно небезпечний астероїд у формі арахісу пролетів поруч із Землею
Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета