«Місячний снайпер» надіслав дивовижне фото Землі з відстані 100 тис. км

Космічний апарат SLIM Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) відправив на Землю захопливе зображення Землі у межах тестування камери, яку використовуватиме для точної посадки на Місяці. Знімок вийшов не дуже високої якості, адже камера SLIM створена для визначення свого положення під час спуску на Місяць.

SLIM
Земля, сфотографована японським посадковим апаратом SLIM. Японське агентство аерокосмічних досліджень опублікувало цю світлину 21 вересня 2023 року. Авторство зображення: JAXA

Місячний апарат Smart Lander for Investigating Moon (SLIM) стартував на ракеті H-2A 6 вересня 2023 року. За даними JAXA, він успішно пройшов перший важливий етап на низькій навколоземній орбіті, під час якого завершив серію тестування всіх бортових систем. SLIM зробив світлину Землі, де половина нашої планети прихована у великій тіні простору.

Чорно-біла світлина була опублікована JAXA 21 вересня на офіційній сторінці SLIM у мережі X, раніше відомій як Twitter. Знімок був зроблений на відстані близько 100 тис. км від Землі. Камера має монохромний режим, оскільки вона використовується не для космічного знімкування, а є складовою навігаційної системи з двома камерами та системою технічного зору, які призначені для визначення рельєфу на Місяці та допомагатимуть апарату під час посадки.

На сторінці SLIM у JAXA також опубліковане зображення, на якому видно Японію і місцезнаходження віддаленого, малопомітного Місяця — кінцевої мети проєкту.

Довга подорож SLIM до Місяця

SLIM уже подолав перший етап свого довгого польоту до Місяця. 26 вересня о 04:00 за київським часом SLIM, також відомий як «місячний снайпер», виконав другий корегувальний маневр. Перебуваючи на низькій навколоземній орбіті, апарат увімкнув головний двигун на 70 секунд. Це дозволило перевести апарат на нову заплановану орбіту з вищим апогеєм, тобто точкою, найбільш віддаленою від Землі. Через кілька днів апарат досяг відстані у 100 тис. км, де й зробив знімок Землі.

JAXA поки не називає точну дату посадки на Місяць, але зазначає, що політ до нашого супутника займе три-чотири місяці. Такий довший маршрут дозволяє економити пальне легкого космічного апарата.

Прибувши на Місяць, космічний апарат готуватиметься до демонстрації можливостей посадки у межах 100 м від цільової точки. Це дозволить перевірити методи посадки, які зроблять складні посадкові майданчики для вивчення Місяця більш безпечними та точними.

Раніше ми повідомляли про те, як Японське космічне агентство висадить на Місяці найдивніший місяцехід.

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine