Місія з дослідження супутників Юпітера стартує 13 квітня

Місія Jupiter Icy Moons Explorer (JUICE) стартує у космос 13 квітня. Вона призначена для вивчення крижаних супутників Юпітера. Європейське космічне агентство здійснюватиме пряму трансляцію цієї події.

Апарат JUICE
Апарат JUICE. Джерело: NASA

Запуск дослідника крижаних супутників

Апарат для дослідження крижаних супутників Юпітера Jupiter Icy Moons Explorer (JUICE) стартує у космос 13 квітня. Про це повідомляє Європейське космічне агентство (ESA), яке є його розробником. Запуск здійснюватиметься за допомогою ракети Ariane 5 з космодрому у Французькій Гвіані.

ESA здійснюватиме трансляцію запуску о 14:45 за київським часом. Подивитися її можна буде на офіційному каналі організації за цим посиланням. Усі охочі зможуть спостерігати за передстартовими приготуваннями, а сам старт запланований на 15:15.

Очікується, що ракета виведе апарат у космос, і о 15:42 він відокремиться від першого ступеня. О 15:51 від нього отримають перші сигнали телеметрії, а о 16:55 він має розгорнути свої сонячні панелі, після чого можна буде сказати, що старт місії відбувся успішно.

JUICE оснащений двома камерами моніторингу, які знімкуватимуть розгортання сонячної батареї після запуску, а через кілька днів — розгортання 16-метрової радіолокаційної антени. Якщо відповідні зображення будуть отримані, їх опублікують якнайшвидше.

Що досліджуватиме JUICE

Головною метою запуску апарата JUICE є дослідження трьох супутників Юпітера: Каллісто, Ганімеда та Європи. Також він дистанційно вивчатиме Іо та малі тіла поблизу газового гіганта. Він має докладно картографувати поверхню цих небесних тіл і з’ясувати, що міститься під нею.

Для Європи існування під кригою океану води вважається доведеним. А от для Ганімеда та Каллісто воно все ще під великим питанням. І саме JUICE має його остаточно розв’язати. Крім того, вчених цікавить магнітне поле найбільшого супутника Сонячної системи та можливість існування в системі Юпітера життя.

За матеріалами www.esa.int.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine