Місія Psyche отримала програмне забезпечення

Команда інженерів Космічного центру ім. Кеннеді зробила наступний крок на шляху до підготування запуску місії Psyche. Вона успішно завантажила все необхідне програмне забезпечення (ПЗ) на борт апарата.

Апарат Psyche в чистій кімнаті. Джерело: NASA/Frank Michaux

Метою місії Psyche є Психея — 280-кілометровий астероїд, який відрізняється підвищеним вмістом металів. Багато вчених підозрює, що він являє собою осколок ядра протопланети, зруйнованого на зорі існування Сонячної системи. Psyche має перевірити це припущення.

Спочатку запуск Psyche був призначений на осінь минулого року. Але в підсумку апарат так нікуди й не полетів. Причиною стала неготовність наземного симулятора апарата, призначеного для відпрацювання різних технологічних операцій та перевірки ПЗ. Через це NASA довелося перенести запуск Psyche на один рік. Ця відстрочка дала змогу інженерам підготувати необхідне обладнання і нарешті протестувати ПЗ, знявши основну перешкоду на шляху до польоту.

Наразі інженери зайняті фінальними складальними операціями. Вони включають від’єднання останніх кабелів, що використовувалися для тестування обладнання, установку зовнішніх панелей (вони були зняті, щоб отримати доступ до внутрішніх систем апарата) і теплозахисного покриття. Наприкінці липня на Psyche встановлять значні сонячні батареї (площа їхньої поверхні становить 75 м²), а в серпні його заправлять 1085 кг ксенону. Він використовується як паливо іонними двигунами апарата.

Балістичне вікно для запуску Psyche буде відкрито в період з 5 по 25 жовтня 2023 року. Апарат буде виведений у космос ракетою Falcon Heavy. Psyche знадобиться шість років і один гравітаційний маневр в околицях Марса, щоб дістатися до цілі. Якщо все пройде добре, апарат вийде на орбіту навколо Психеї в серпні 2029 року.

Нагадаємо, що нещодавно NASA ухвалила рішення відправити на склад кілька зондів Janus, які колись планувалося запустити разом із Psyche в якості попутного вантажу.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine