Місія JUICE готова до запуску

Фахівці Arianespace та ESA завершили підготовку ракети Ariane 5. 13 квітня вона відправить у космос апарат JUICE, який займеться вивченням крижаних супутників Юпітера.

Час запуску JUICE

Місія JUICE розробляється ESA з початку минулого десятиліття. Її метою стануть Ганімед, Каллісто та Європа. Це три найбільші крижані супутники Юпітера. Вважається, що під їхніми крижаними поверхнями ховаються величезні океани. А де є вода — там, як відомо, може бути й життя. JUICE має вивчити ці світи й оцінити їхню придатність для існування живих організмів.

Запуск JUICE запланований на 13 квітня. Пряма трансляція розпочнеться о 14:45 за київським часом на ESA Web TV. Сам запуск відбудеться о 15:15.

https://youtube.com/watch?v=fy-5xNs8FMI

Якщо все пройде успішно, о 15:42 JUICE відокремиться від верхнього ступеня Ariane 5. О 15:51 ESA отримає від нього першу телеметрію, а о 16:55 відбудеться розгортання велетенських сонячних батарей апарата, сумарна площа яких становить 90 м².

Подорож JUICE до Юпітера займе вісім років. Щоб набрати необхідну швидкість, апарат виконає чотири гравітаційні маневри (три — в околицях Землі й один — біля Венери). Крім того, він пролетить повз астероїд Роза. Зонд досягне своєї мети влітку 2031 року.

Останній політ Ariane 5

Майбутній запуск знаменний не тільки вантажем, який виведуть у космос, а й тим, що це остання місія в історії прославленої ракети Ariane 5. Вона експлуатувалася ESA з 1996 року. Загалом ця ракета літала в космос 115 разів. 110 місій були успішними, дві були класифіковані як частково невдалі, ще три польоти завершились аваріями.

Ракета Ariane 5 зі встановленим на ній апаратом JUICE. Джерело: ESA – M. Pédoussaut

ESA планує замінити Ariane 5 новою ракетою Ariane 6. Спочатку її планували ввести в експлуатацію ще 2020 року. Однак через різні проблеми ця дата вже кілька разів переносилася. Наразі перший політ Ariane 6 запланований на кінець 2023 року.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна