Місія до залишків загиблої планети отримала новий план польоту

NASA підготувала новий план польоту для місії Psyche, метою якої стане металевий астероїд Психея. Згідно однієї з гіпотез, він являє собою фрагмент ядра екзопланети, яка загинула на зорі існування Сонячної системи.

Наслідки перенесення місії Psyche

Спочатку запуск Psyche мав відбутися в серпні 2022 року. Планувалося, що апарат досягне своєї мети на початку 2026 року. Але в підсумку NASA довелося більш ніж на рік відкласти запуск. Причиною стала неготовність наземного симулятора апарата. Він потрібен для відпрацювання різних технологічних операцій, тестування програмного забезпечення і перевірки реакції систем зонда на команди.

Астероїд Психея в уявленні художника. Джерело: NASA

Перенесення запуску Psyche запустило своєрідні «кола на воді», що зачепили багато інших проєктів NASA. Наприклад, він залишив без роботи місію Janus — пару ідентичних зондів, які повинні були відправитися в космос в якості попутного вантажу і здійснити проліт декількох подвійних астероїдів. Наразі апарати перебувають на складі, тоді як фахівці намагаються знайти для них нову ракету і ціль.

Під удар потрапила й венеріанська місія VERITAS. Через неготовність Psyche Лабораторія реактивного руху NASA (JPL), яка побудувала апарат, потрапила під перевірку незалежної комісії. За результатами її роботи був опублікований звіт з описом досить серйозних інституційних проблем установи. Їх розв’язання потребуватиме виділення додаткових співробітників і коштів. У цій ситуації в JPL вирішили пожертвувати VERITAS, відклавши реалізацію місії на кілька років.

Новий план польоту до Психеї

Новий план польоту Psyche має такий вигляд. Балістичне вікно для запуску апарата буде відкрите в період з 5 по 25 жовтня 2023 року. Він вирушить у космос за допомогою ракети Falcon Heavy. У 2026 році апарат виконає гравітаційний маневр в околицях Марса. Це дасть йому змогу досягти Психеї в серпні 2029 року — на 3,5 року пізніше, ніж передбачав початковий план польоту.

Апарат Psyche в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU

Протягом наступних 26 місяців Psyche вивчатиме астероїд, збираючи дані про хімічний склад його поверхні та внутрішню будову. Це дозволить дати вченим відповідь на питання, чи справді Психея є уламком ядра загиблої протопланети. Іншим завданням місії стане тестування експериментальної системи оптичного зв’язку, здатної забезпечити набагато більшу швидкість передачі даних, ніж традиційний радіозв’язок.

Фахівці також переглянули порядок маневрування Psyche в околицях Психеї. Річ у тім, що металевий астероїд обертається лежачи на боці, що створює складнощі для картографування його поверхні. А оскільки Psyche прибуде до своєї цілі пізніше, ніж планувалося, умови освітлення будуть іншими.

Спочатку інженери планували, що апарат вийде на віддалену орбіту навколо Психеї, після чого буде поступово наближатися до астероїда. Новий план польоту передбачає набагато складніший набір маневрів, під час яких Psyche буде то наближатися, то віддалятися від Психеї. Це дасть змогу зняти всі ділянки поверхні Психеї, що цікавлять учених, і виконати необхідні вимірювання.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Момент старту ракети Starship у космос вдалося помітити з борту МКС
Найшвидші зорі в Галактиці можуть бути пілотовані розумними інопланетянами
Мюонна загадка: знайдений ключ до розуміння природи космічних променів
Як зелень допомогає охолоджувати міста: свідчення супутників
Скарби Чумацького Шляху: астрофотограф зафіксував 1,4 млн світил у центрі Галактики
Суперкомп’ютер NASA створив захопливу симуляцію внутрішніх шарів Сонця
Потоп у серверній зупинив роботу сонячної обсерваторії NASA
Контактна подвійна зоря кидає виклик уявленням науковців
Місія NASA до Венери може стикнутися з новими затримками
NASA «запалила» різдвяний камін ревучими двигунами ракети SLS