Мінус чотири винищувачі та паливний склад: супутники зазнімкували знищені російські літаки

Репортер із групи візуальних розслідувань The New York Times Крістіан Тріберт опублікував знімки, зроблені супутником компанії Maxar. Вони демонструють знищені російські літаки на аеродромі Бельбек.

Супутниковий знімок знищених російських літаків на аеродромі Бельбек. Джерело: Maxar

ЗСУ атакували Бельбек протягом двох ночей. Для ударів використовувалися ракети ATACAMS. Російські офіційні особи та пропагандисти традиційно заявили, що сили ППО успішно перехопили всі ракети. Однак супутникові знімки свідчать про зворотне.

Супутниковий знімок знищеного російського літака на аеродромі Бельбек. Джерело: Maxar

На опублікованих Крістіаном Трібертом світлинах, можна побачити щонайменше три повністю знищені літаки. Це два винищувачі МіГ-31 і один Су-27. Серйозних пошкоджень також зазнав один МіГ-29.

Супутниковий знімок пошкодженого російського літака на аеродромі Бельбек. Джерело: Maxar

Крім літаків, ракети також вразили паливне сховище. У момент знімкування воно все ще продовжувало горіти. Також є дані, що під час атаки було знищено ЗРК С-400 «Тріумф».

Супутниковий знімок знищеного паливного сховища на аеродромі Бельбек. Джерело: Maxar

Аеродром Бельбек має стратегічне значення для забезпечення авіаційної підтримки на півдні України та над Чорним морем. За час війни ЗСУ вже близько десяти разів атакували його ракетами та дронами.

Раніше ми розповідали про те, як росія використовує секретний супутник для випробування компонентів космічної ядерної зброї.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine