Мікросупутник Canon зазнімкував Землю з висоти 1000 км

Новаторський мікросупутник Canon CE-SAT-IE, що зробив значний крок вперед у розвитку космічних технологій, подолав межі земної атмосфери, встановивши безперебійний зв’язок із наземною станцією Canon Electronics в Акаґі (Японія). Розпочавши свою подорож 17 лютого 2024 року з космічного центру Йошинобу, супутник CE-SAT-IE був запущений у космічний простір із відомого космічного центру JAXA Tanegashima.

Canon
Світлина Каліфорнійської затоки, знята з висоти 1000 км над поверхнею Землі. Фото: Canon

Всього через два дні після цього компактна, але потужна цифрова фотокамера на борту супутника Canon PowerShot S110, слугуючи допоміжним оптичним приладом для створення об’ємних зображень, зафіксувала зворушливий краєвид Каліфорнійської затоки з висоти 1000 км. Цей регіон, занесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і прозваний акваріумом світу, є притулком для безлічі різноманітних екосистем.

PowerShot S110 лише доповнює головну бездзеркальну камеру Canon EOS R5 високої роздільної здатності з апертурою 400 мм. Цей високоякісний оптичний дует фотокамер здатний фіксувати світлини з орбітальної висоти 670 км розміром 6,5 x 4,3 км із чіткістю об’єктів близько 80 см.

Дітище точної японської інженерії CE-SAT-IE має компактний формфактор, важить всього 70 кг та має розміри 50 x 50 x 80 см. Майстерність компанії Canon у розробці власних оптичних систем, оснащених безліччю датчиків і приводів, знаходить відгук у цьому мініатюрному диві аерокосмічної винахідливості, доповненому двома камерами.

Canon
Мікросупутник Canon CE-SAT-IE вагою 70 кг. Фото: JAXA

Готовий до широкого спектра фотографічних завдань, що охоплюють як земну, так і небесну сфери, Canon розглядає CE-SAT-IE як авангард у застосуванні дистанційного зондування, сприяючи розвитку геопросторової розвідки для пом’якшення наслідків стихійних лих та зміцненню глобальної безпеки за допомогою отримання супутникових зображень.

Цей надсучасний супутник є першопрохідцем у спадщині Canon, який прийшов на зміну своєму попереднику — CE-SAT-1. Попередник мав фотокамери з роздільною здатністю у 22,3 мегапікселя, тоді як CE-SAT-IE оснащений головною фотокамерою із 45 мегапікселями, що втілює у собі суть прогресу в галузі космічних досліджень і технологій отримання зображень, яка постійно розвивається.

Про вихід Canon на ринок супутникових знімків оголосили під час виставки споживчої електроніки (CES) у 2021 році. Втім, компанія запізнилась, адже її головний конкурент Nikon надає астронавтам свої камери та розробляє моделі для фотографування Місяця майбутнім екіпажем місії Artemis III.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавти МКС показали приголомшливі знімки Землі з космосу.

За матеріалами techeblog.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine